פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
היחידה הבינלאומית

יחידות מתנדבים ברחבי העולם בעלי הכשרה מקצועית לפעילות בימי שגרה וחירום

הרעיון שעומד מאחורי 'היחידה', הוא ארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, של אלפי מתנדבים ברחבי העולם המוכשרים בהגשת עזרה ראשונה, איתור וחילוץ, כבוד המת, פינוי וסיוע בזיהוי חללים. כדי לאפשר להם להגיש עזרה מהירה במקרי חירום המתרחשים בארצותיהם. או להקפיצם למדינות שכנות בעת אירוע אסון.


הפעלת ארגון לסיוע הומניטארי, שמושבו בישראל, יכול להעניק סיוע ועזרה בתחומי הצלה וחרום, לכל נצרך, קהילה או מדינה, על בסיס ריכוז הידע והניסיון הישראלי העצום בתחומים אלו.


מטרת 'היחידה הבינלאומית' היא לקצר טווחים, כך שאנשים שעברו את ההכשרה, יוכלו להגיע למקומות אסון הומניטארי ולהיות כוח חלוץ של העם היהודי בכל מקום בעולם.היחידה הבינלאומית באסון הצונאמי ביפן


עד היום הוכשרו והוקמו 14 יחידות ברחבי העולם. הכשרת המתנדבים מתבצעת על ידי צוות מקצועי בקהילות היהודיות ברחבי העולם, או לחילופין בארץ. המתנדבים מאופיינים באפוד זק"א, ובתעודת מתנדב מוכרת ע"י האו"ם.

 

היעילות הארגונית והמבצעית והגישה המקצועית של ארגון זק"א ומתנדביו, אשר נרתמו לא אחת למשימות מורכבות בעולם, כמו גם התמדה ודבקות במשימה נהפכו לשם דבר. ארגון זק"א הוכיח את יכולתו המבצעית בהוצאת משלחות סיוע לאירועים רבים בעולם כגון: פיגועי הטרור בבנייני התאומים בניו יורק, בתורכיה, מומבסה, באלי, טאבה, מומבאי, בולגריה, בריסל ועוד. כמו גם באירועי אסון כגון: אסון הצונאמי בתאילנד ויפן, התרסקויות מטוסים בתאילנד, נמיביה, בפאלו, מישיגן, נפאל, אסון הקתרינה בניו אורלינס, אסון החללית קולומביה, רעידת האדמה בהאיטי ולאחרונה באסון הטייפון בפיליפינים ועוד.

 

 מפקד היחידה: מתי גולדשטיין


 

מדינה

עיר

מפקד היחידה

ארה"ב

ניו יורק

צבי גלוק

גאורגיה

טיביליסי

הרב מאיר קוזלובסקי

אנגליה

מנצ'סטר

מוטי במברגר

צרפת

פריס

 

בלגיה

אנטוורפן

שמוליק מרקוביץ

רוסיה

מוסקבה

שייע דייטש

אוקראינה

קייב

הרב יעקב זילברמן

בלרוס

פינסק

יוסי גולדבליט

הונג קונג

הונג קונג

מר רפאל אהרוני

מכסיקו

מקסיקו סיטי

פפה רופא

ארגנטינה

בואנס איירס 

 מיכאל ספדייה