פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הרוג בתאונת דרכים בכביש 443
ביום חמישי אירעה תאונה קשה בכביש 443 סמוך לתחנת הדלק 'דור אנרגיה' בה נהרגו נהג משאית ואברך תושב שכונת ברכפלד במודיעין עילית ר' מאיר תורג'מן מפקד זק"א מודיעין-עילית שמואל סגל שטיפל בארוע שעות רבות גם בזמן התאונה וגם לאחריה, בשיחה מיוחדת הוא מספר על השתלשלות המקרה המחריד.
מאת // זק"א 22.04.2006

"בשעה 17:04 הוזעקנו ע"י מוקד זק"א לטפל בתאונה קשה בין משאית, אוטובוס ו-4 כלי רכב, המתנדב יעקב וולנשטיין מקרית ספר שהיה במקום הארוע מיד עם התרחש התאונה פרץ לקבוצתי במירס וכחובש בהצלת חיים ניגש לטפל בנפגעים, והזעיק למקום גם את מד"א איילון.

הגעתי למקום עם אמבולנס של מד"א והייתי האמבולנס הראשון בזירת בארוע, כשראתי בעיני את גודל הזוועה נתתי את האמבולנס למתנדב אחר שיחליף אותי כדי שאוכל להתפנות לפקד על הארוע.

כשהגעתי לזירת התאונה היו במקום נפגעים רבים במצב קל ושלשה פצועים נוספים שהיו לכודים מתחת למשאית, הראשון שראינו היה נהג המשאית שהיה כבר מעורפל הכרה ונפטר לאחר כחצי שעה, פצוע נוסף שהיה לכוד חולץ על-ידינו בכוחות משותפים ע"י הרמת הרכב ממנו והוא פונה במתב בינוני לביה"ח, והלכוד השלישי הוא ר' מאיר תורג'מן ז"ל שהיה מעוך מתחת לגלגלי המשאית. תורג'מן נסע באוטובוס של חברת סופרבוס, באמצע הדרך כשהוא שם לב שהאוטובוס בו נסע לא מגיע לשכונת ברכפלד שם הוא מתגורר, הוא ביקש מהנהג לרדת מהאוטובוס בשל פקק התנועה הגדול שהיה עוד לפני התאונה, כדי לנסות להשיג את האוטובוס השני, נהג האוטובוס שנפגע בתאונה עליו ניסה תורג'מן לעלות, סירב לפתוח את הדלת וכך נשאר תורג'מן בצידי הכביש ונמחץ מתחת לגלגלי המשאית.

בהתחלה דיברנו איתו, אולם בשל הקושי להרים את המשאית נמשך חילוצו זמן רב ולאט לאט לנגד עינינו התרחש הגרוע מכל והוא נגמר לנו בין הידיים. ניסינו להרדים אותו ולנסות לבצע בו החייאה כשבמקביל הוזמן למקום מנוף כבד כדי להרים את המשאית בשל כובדה, אולם בשל איטיות הגעת המנוף, היה זה מאוחר מדי, זמן יקר עבר ולא נותר אלא להוציא את גופת ההרוג.

בשלב ראשון עם הוצאת הגופה דאגנו שהוא לא יועבר למכון באבו-כביר, כדי לזרז את הליכי הלווייתו, משטרת ש"י נענתה מיד לבקשתנו זו. הזיהוי הראשוני התבצע במקום. לאחר מאמצים מרובים אותר ראש הכולל בו הוא לומד והוא הגיע לישוב שילת שם באמבולנס של זק"א בוצע הזיהוי הוודאי של המנוח. משם הועברה הגופה לבית-הלוויות שמגר בירושלים, כשבמקביל איתר המוקד את הוריו ואשתו בירושלים, קמב"ץ זק"א ירושלים בן-ציון אוירינג יצא מיד לבית המשפחה ומשם לקח אותם לזהות את יקירם בבית-הלוויות שמגר.

בנוסף יצא אמבולנס של זק"א מרחובות למקום התאונה כדי לפנות את גופת נהג המשאית, חשוב לציין כי האמבולנס השני נשלח למקום בשל הוראה שהועברה בעבר ע"י יו"ר וועד הרבנים הרב יעקב רוז'ה שליט"א שלא להעביר 2 נפטרים ברכב אחר במקרה שהדבר אפשרי כדי לשמור יותר על כבודו של הנפטר. במקרה זה הוזעק אמבולנס נוסף גם מהסיבה שנהג המשאית לא זוהה בשטח והיה צורך להעבירו למכון כדי לזהותו, המחלקה המשפטית נכנסה מיד לתמונה, איתרה את בני משפחתו של הנהג ואף השיגה ויתור לנתיחת הגופה.

בכניסה למכון באבו-כביר המתין אמבולנס זק"א במשך כשעה וחצי ללא יכולת להיכנס בשל הנחיה חדשה שחשוב שהמתנדבים ידעו אותה, שלא מכניסים גופה כשאין ברכב 3 מלווים, 3 מתנדבים מבת-ים הגיעו למקום לאחר התעקשות ממושכת של השומר במקום.

עמדנו בקשר רצוף עם המשפחה עד ללוויה וגם לאחריה לסדר את כל הדרוש להם ולעמוד לימינם בשעה קשה זו, אני מבקש בהזדמנות זו להודות באופן מיוחד מיוחדת למוקד זק"א שעד השעות הקטנות של הלילה פעלו ללא לאות וסייעו לכל הנדרש.