פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
5 יהודים נהרגו בהתרסקות מטוס בקוסטה ריקה
אסון תעופה בקוסטה ריקה: 10 תיירים ובהם 5 יהודים נהרגו בהתרסקות מטוס. ארגון זק"א נרתם לסייע.
מאת // אתר זק"א 01.01.2018

אתמול (ראשון) אחד הצהרים המריא מטוס פרטי מנמל התעופה בעיירה פונטה איסליטה לעבר עיר הבירה סן חוזה בקוסטה ריקה. זמן קצר לאחר ההמראה התרסק המטוס ובו עשרה תיירים ושני אנשי צוות מקומיים.

 

בין ההרוגים, חמישה בני משפחה יהודית מניו יורק, ברוס שטיינברג, איירין שטיינברג, מתיו שטיינברג, ויליאם שטיינברג וזכרי שטיינברג ז"ל שנהרגו במקום.

 

המטוס התרסק באזור מיוער כך שמלאכת איסוף הממצאים מזירת האסון הינה מורכבת וממושכת. שר הביטחון, גוסטבו מאטה, אמר כי יש צורך בנתיחה שלאחר המוות כדי לאשר את זהותם של ההרוגים, היות ואלה נשרפו קשות.

 

 

 ארגון זק"א נרתם לסייע בהטסת 5 גופות ההרוגים בני משפחת שטיינברג לקבורה מתוך שמירת מרבית על כבוד המת, כמו"כ צוות היחי' הבנלאומית של זק"א ערוכים למקרה שיצטרכו לטוס לזירת ההתרסקות במידת הצורך בחיפוש ואיסוף ממצאים בזירת ההתרסקות על מנת להביא לקבורה כל חלק על פי כללי ההלכה היהודית וכן מעטפת סיוע של זיהוי והתנהלות מול הרשויות על מנת לזרז את הליכי הקבורה עד כמה שניתן.

 

מלבד חמשת בני משפחת שטיינברג מניו יורק שנספו באסון התרסקות המטוס בקוסטה ריקה, זוהו עוד שלושה בני משפחה אחת - משפחת וייס מפלורידה.
האב לסלי, האם מיצ'ל ובתם חנה. בנוסף נהרגו שני תיירים נוספים מארה"ב, וכך מסתכם מספר ההרוגים ב-12 אנשים.

 

ארגון זק"א ביחד עם שליח חב"ד בקוסטה ריקה מסייעים בזיהוי, בטיפול בכבוד המת ובסידור הטסת הגופות.

 

"שרידי גופות ההרוגים יגיעו בשעות הקרובות (שני) עם נציג הקהילה היהודית למחלקת הזיהוי הממשלתית" אומר יו"ר זק"א יהודה משי זהב. "שוחחתי עם שליח חב'"ד הרב לוי וילהלם, בבוקר (שעון מקומי) נחליט האם צריך להטיס צוות לאיסוף רקמות מזירת ההתרסקות. אנחנו מוכנים בכל עת להקפצת צוותים על פי הצורך" אומר משי זהב.