פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
נציג זק"א בגואטמלה מונה לשגריר שלום של המדינה
נציג זק"א מישראל, מר שי סלמון, קיבל את אות הכבוד של "שגריר שלום" בטקס מיוחד שהתקיים בארמון התרבות הלאומי בגואטמלה.
מאת // אתר זק"א 01.08.2019

שי סלמון נציג ומתנדב זק"א שגר בגואטמלה, סייע בהכשרה השוטפת של שתי יחידות זק"א בגואטמלה למוכנות לשעת חירום, מה שהוכיח את עצמו באסון התפרצות הר הגעש ביוני 2018, שם סייעו המתנדבים בטיפול בעשרות הנפגעים וההרוגים באסון הוולקני. שי עוסק כיום בין היתר בהכשרה ובהפעלת השוטפת של המתנדבים, בין היתר סייעו יחידות זק"א בגואטמלה רבות לאוכלוסיה שנפגעה, בהקמתה של השכונה "ירושלים החדשה", שם נבנו מאות יחידות דיור למשפחות נפגעי האסון, וגם בסיוע הומניטרי לאלפי אזרחי המדינה ביום יום בפעילויות שונות.

 

 

 

בטקס המרגש בארמון התרבות הלאומי של גואטמלה העניקה שרת השלום של גואטמלה, ד"ר לורדס שיטומול, את' אות הכבוד' וציינה כי זה ניתן בשל הסיוע ההומניטרי והעזרה הרבה והדאגה של זק"א למען אזרחי המדינה. והוסיפה: "אנו מקווים כי הפעילות של מר סלמון והמתנדבים של זק"א תסייע למדינה מאחר שהם אומנו והכשרו למצבי אסון".

 

במהלך הטקס המרגש, החליף מר שי סלמון את הוורד באנדרטת השלום וחתם בספר הזהב.

 

ד"ר שיטומול העבירה לסלמון את ברכתו של נשיא גואטמלה מר ג'ימי מוראלס וסגן הנשיא מר ג'פת קבררה, והדגישה כי הידידות בין שתי המדינות תמשיך להתגבש.

 

 

שי סלמון הודה לשרה על קבלת 'אות הכבוד' של "שגריר השלום" וציין שהוא נרגש ומבין את גודל האחריות המתלווה למינוי זה, ושמוכן לשאת במחויבות זו.

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א: ״לארגון זק"א 48 יחידות ברחבי העולם, מתנדבי זק"א גואטמלה הם יחידה מיוחדת במינה, תחת מפקד זק"א גואטמלה הרב יוסף גרמון אשר הביא את הרעיון להקים את יחידות זק"א גואטמלה בהצלחה רבה, במדינה במרכז אמריקה הלטינית. מאז הכשרתם הם עוסקים בפעילות מסביב לשעון למען האזרחים במקצועיות ובמסירות אדירה, זו קידוש השם גדול לראות יהודים ושאינם יהודים פועלים ביחד אחד למען השני בלב אחד.״ לאחר הטקס התקשר יו"ר זק"א יהודה משי זהב לברך את שי על המינוי ואות הכבוד.