פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א תרחיב את הפעילות בצרפת

יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב ביקר בסוף השבוע בפריז וזאת על מנת להעמיק את שיתוף הפעולה והקשר בין ארגון זק"א לבין הקהילה היהודית בצרפת.

מאת // אתר זק"א 02.03.2017

עם גבור האנטישמיות בצרפת וגל הטרור שעבר שם נערכת גם הקהילה היהודית להתמודד עם מצבי חירום בתרחישי ייחוס שונים.

 

הקהילה היהודית בצרפת שנמצאת בשנים האחרונות בכוננות מתמדת אחרי הפיגועים בבית ספר היהודי בטולוז ובהיפר כשר בפריז ובפיגועים הגדולים בנובמבר 2015, נמצאת עתה עם גלי ההגירה של האיסלאמים לצרפת במצב רגיש פי כמה וכמה. רק לפני כמה ימים הותקפו שני אחים יהודים חובשי כיפה בפרבר ליד פריז על רקע אנטישמי. אחד מהתוקפים אף ניסה לחתוך את אחת האצבעות של האחים.

 

ישיבה עם דר' יואל מרגי נשיא הקונסיסטואר בצרפת 

 

יו"ר זק"א יהודה משי זהב קיים ישיבה עם נשיא הקונסיסטואר (הארגון הרשמי של יהודי צרפת) ד"ר יואל מרגי, בהשתתפות מפקד זק"א צרפת ונשיא החברה קדישא בצרפת מר צמח בן נעים, מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, מר אליהו טובול וברוך נידם מנהלי משרד זק"א צרפת.

 

בישיבה הועלו ונדונו רעיונות אופרטיביים להעמקת והרחבת שיתוף הפעולה. בין השאר יוקמו בחסות הקונסיסטואר יחידות נוספות של זק"א ברחבי צרפת בנוסף על היחידה הקיימת, כמו כן יקיים זק"א ביחד עם הקונסיסטואר ימי עיון הלכתיים ומקצועיים לרבנים, ראשי קהילה ואנשי חברה קדישא.

 

כמו כן נפגש יו"ר זק"א עם שגרירת ישראל בצרפת גב' עליזה בן-נון, משי זהב עדכן את כב' השגרירה על התוכנית להרחבת פעילות זק"א בצרפת. השגרירה בירכה על היוזמה והבטיחה גיבוי וסיוע בכל מה שיידרש.

 

ברוך נידם מנהל זק"א צרפת עם נשיא צרפת מר פרנסואה הולנד.

 

 

הרב מיכאל אזולאי רב קהילת נויי

 

 

בפגישה עם הקונסול מר אורי דוד נדונו בעיות וקשיים הצצות מדי פעם בעת העברת גופות מצרפת לישראל אל מול הרשויות המקומיות ואל מול חברות התעופה, לפעמים תוך כדי פגיעה חמורה בכבוד המת. כמו לדוגמה אחד מהתנאים של ארגון חברות התעופה הבינלאומי יאט"א הוא שבעת העברת גופה בטיסה צריך להזריק חומר שימור ולשם כך יש להוציא כל הנוזלים מגופת המת מצד אחד, ומצד שני יש איסור על הטסת נוזלים. חברות התעופה לא היו מאשרים הטסת גופה עד הבאת אישור על הזרקת חומר השימור ושהוציאו את כל הדם החייב בקבורה, וגם לא הסכימו להטיס את הדם שהוצא בגלל שאסור להטיס נושלים, גם הקונסולים של ישראל במדינות זרות האמורים לחתום על טופס אישור הטסת הגופה, לא היה חותמים על האישור עד שהיו מביאים אישור על הזרקת חומר השימור והוצאת הדם. מצרפת נשלחים לקבורה בישראל מעל חמש מאות גופות בשנה. ובכך נגרמה פגיעה חמורה בכבוד המת.

 

בעקבות פעילות נמרצת של יו"ר זק"א יהודה משי זהב בפגישות עם כל הגורמים הרלוונטיים, ביטל ארגון יאט"א דרישה זו. הרב ליצמן שר הבריאות הוציא אישור שמדינת ישראל אינה דורשת יותר דרישה זו ושזו אף פגיעה חמורה בהלכה היהודית. בעקבות כך מחק משרד החוץ בטפסים הנדרשים להעלאת גופה את הסעיף הדורש הזרקת חומר שימור ובכך את הוצאת הנוזלים. ובכך תוקן תיקון גדול לכבוד המת.

 

פגישה עם שגרירת ישראל בצרפת עליזה בן נון (2)

 

 

פגישה עם צמח בן נעים מפקד זקא ונשיא החברה קדישא צרפת