פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
צעירה ישראלית במצב רפואי קשה הגיעה הבוקר מפולין לישראל בטיסת חילוץ רפואי של זק״א הצלה אייר - Hatzolah air ומד״א
משימת חילוץ מורכבת של זק״א, הצלה אייר-Hatzolah Air ומד״א הושלמה בהצלחה עם נחיתתו של מטוס-אמבולנס טיפול נמרץ של הצלה אייר-Hatzolah Air שהמריא מפולין לישראל ועליו צעירה ישראלית כבת 18 מורדמת ומונשמת לאחר שחולצה מאוקראינה כשמצבה קשה מאוד.
מאת // אתר זק"א 03.05.2022

הנערה נסעה עם הוריה מספר חודשים לפני פרוץ המלחמה למחוז רובנו שבאוקראינה בעקבות עסקיו של אביה, כשהיא משתלבת באוניברסיטה ובקונצרטים בין-לאומיים של שירה. עם פרוץ המלחמה התנדבה הנערה במרכז פליטים ופעלה במשימות סיוע הומוניטרי ועזרה לזולת, לפני מספר ימים חלתה בדלקת זיהומית קשה שהתפשטה בגופה, מצבה הרפואי התדרדר במהירות והיא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים מקומי כשמצבה מוגדר כקשה.

 

לאור חשש להדרדרות במצבה, פנו הוריה למתחם הסיוע של זק"א בקישינב, בבקשה לחלצה מאוקראינה כדי להציל את חייה.

 

 

 

בהתגייסות מהירה, נרתם מנכ״ל הצלה אייר-Hatzolah Air בישראל אהרון אדלר לבקשת ארגון זק"א והעמיד מטוס-אמבולנס טיפול נמרץ להעברת הצעירה מאוקראינה לבית החולים שערי צדק בישראל.
מרגע שהתקבלה ההחלטה הרפואית על הטסת הצעירה באופן בהול לישראל, פעלו יחד להצלחת המשימה, מר אנטון שבינר ראש מטה חול והמשל"ט הבינלאומי ולצידו מר בוריס טרייגרמן נציג המשל"ט במולדובה, קונסולית ישראל באוקראינה לילך אטיאס עם צוות השגרירות כדי לתאם את מעברי הגבולות והכניסה לשדה התעופה בפולין, במקביל פעלו בארגון יד ישראל של הרב משה פימה למימון והתאמת האמבולנס עם הרופאים מביה״ח באוקראינה עד לשדה התעופה בפולין, כולם כל אחד במשימותיו הובילו לתוצאה המקצועית המהירה שאפשרה הטסת הצעירה ארצה.

 

נחמן דיקשטיין סגן מפקד זק״א אוקראינה ואשתו וולרי שמפקדים על משימות החילוץ ומנהלים את מתחם זק״א במולדובה: ״מרגע קבלת הקריאה פעלנו במהירות בכדי להציל את חייה של הנערה שנמצאת במצב מסכן חיים, רופאי בית החולים המקומי ציינו שאין באפשרותם לסייע והסיכוי היחיד להצלתה הוא בהטסה מהירה לבית חולים בישראל. פעלנו מסביב לשעון להצלחת המשימה והעברתה מאוקראינה לישראל. בנתב״ג חיכו צוות טיפול נמרץ של מד״א וצוותי זק״א, הנערה הועברה בניידת טיפול הנמרץ לבי"ח שערי צדק שם נערכו לבואה, בתפילה להחלמתה במהירות״

 

 

אהרון אדלר מנכ״ל ארגון הצלה אייר-Hatzolah Air ״מדובר במשימה מורכבת וייחודית שזכתה להצלחה בזכות העבודה המשותפת. יחד עם צוות רופאים מסור העברנו בבטחה את הנערה לביה״ח שערי צדק בישראל, מספיק להביט בעיניה של האמא שהתלוותה בטיסה כדי להבין שעשינו את המעשה הנכון – הצלת חיי אדם כפשוטו. כחיילים בשדה הקרב אנו פועלים יחד עם צוות מתנדבים מקצועי של רופאים ופרמדיקים בהובלתו של יו״ר הארגון מר אלי רואו בכל ימות השנה, בהטסות רפואיות מורכבות ברחבי העולם ובפרט עכשיו בהטסות חילוץ מאוקראינה לחולים מורכבים ופצועים".