פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
כינוס ז אדר לכלל מתנדבי זק"א בארץ

ביום ראשון בערב התקיים ערב גיבוש לכלל מתנדבי זק"א לרגל ז' אדר.
המתנדבים קיבלו על עצמם בשבת בצהרים לפי הוראת הרבנים קבלת צום.

מאת // אתר זק"א 09.03.2017

כידוע בתאריך ז' אדר יש מנהג מקדמת דנא שאנשי ה"חברא קדישא" והעוסקים בגמילות חסד של אמת קובעת להם יום בשנה המיועד להתאספות לתפילה ובקשה, צום ותשובה באמירת סליחות מיוחדים כשלאחר מכן עורכים בקשת סליחה מהנפטרים רח"ל שמא לא נהגו בהם כבוד כראוי. ובחרו יום זה דוקא ביום פטירת משה רבינו ע"ה שהוא ז' באדר וכן היה מנהג ירושלים עיה"ק.


בצאת הצום הגיעו המתנדבים במספר מקומות בארץ צפון, דרום וירושלים להשתתף בסעודה לכבוד ז' אדר.

 

 

מנכל זק"א דובי וויסנשטרן שהשתתף באירוע למתנדבי ירושלים  שיבח את המתנדבים על עבדות הקודש במסירות רבה.

 

מפקד זק"א ירושלים בן ציון אורינג אמר: "שנה קשה עברה עלינו המתנדבים, מלאכתם של מתנדבי זק"א קשה,  והם פועלים במקצועיות ובמסירות ללא לאות. בליבם של המתנדבים בכל אירוע שהפעם זו תהיה הפעם האחרונה אף אני, אומר בנצי בליבי תפילה שלא נצטרך יותר לראות מראות קשים ושנזכה לקבל בואו של משיח צדקנו אמן". 

 

 

מפקד זק"א צפון הרב אנשיל פרידמן אמר: אנחנו עוסקים במצווה כה חשובה "חסד של אמת" המתנדבים מגיעים לזירות קשות, ומטפלים בכבוד המת, המתנדבים מרגישים שליחות בדבר וזה מרגש לראות אנשים שדבקים במטרה כה חשובה
אנחנו כולנו מתפללים שלא נצטרך יותר לעסוק ולטפל באירועים קשים ושנזכה להיגאל מהגלות המרה ולקבל את בואו של משיח צדקנו במהרה.

 

 

אבי דרעי מפקד זק"א לכיש דיבר על המסירות נפש של המתנדבים ועל תעצומות הנפש ללא לאות שהמתנדבים עוסקים בחסד של אמת וחיזק את המתנדבים על העבודה הקשה  שהם עוסקים. והוסיף "בכל שנה אנחנו נאספים ביחד ומדברים על האירועים הקשים שעברנו ואנחנו כולנו מתפללים שנזכה לבואו של משיח ולא נצטרך לעבור עוד אירועים קשים חס ושלום" 

 

בסיום הערב הודו המתנדבים לכל המסייעים בארגון הכינוסים.