פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
בארגון זק"א מסכמים את מבצע מירון תשע"ח 2018 בהצלחה רבה

בין מכלול הפעילות של הארגון במירון, מוקד מרכזי לאיתור ילדים אבודים, חלוקת צמידים, חלוקת מים קרים, מוקד איתור נעדרים, אוהל השבת אבידה ומרכז הטענת סלולרי

מאת // אתר זק"א 06.05.2018

80 מתנדבים מכל רחבי הארץ פעלו במשמרות מסביב לשעון בפעילות במבצע מירון תשע"ח. באיתור ילדים אובדים ונעדרים אשר לא ענדו תג זיהוי. בחלוקת עשרות אלפי בקבוקי מים, מוקד השבת אבידה ובהפעלת מתקני מים קרים ייחודיים בעלי 12 ברזיות שפוזרו ברחבי המתחם.


במוסדות החינוך ובמוקדי מכירת הכרטיסים חולקו מבעוד מועד עשרות אלפי תגי זיהוי מיוחדים לילדים, רעיון יצירתי של זק"א זה כמה שנים שבמסגרתו מוצמדים תגי זיהוי לעשרות אלפי הילדים העולים לרשב"י, כשעל התג מופיעים פרטי הילדים ומס' הטלפון של אחד ההורים. זאת כדי להקל על איתור מהיר של ההורים. מרהיב היה לראות את ילדי החלאקה על כתפי אבותיהם כשעל ידיהם צמודים "תגי הזיהוי" של זק"א.

 

 

 

 


בנוסף לפעילות במירון נפתח השנה אוהל השבת אבידה. מאוד חפצים יקירי ערך הגיעו למתנדבי זק"א שפעלו באוהל, עשרות זוגות תפילין, שטריימלעך, כרטיס אשראי וכרטיסי רב קו, תיקים וכו' המאבדים הגיעו לאוהל וקיבלו את החפצים שלהם לאחר זיהוי.


חיים וינגרטן, ראש אג"מ בזק"א אמר: "כמה מרנין היה לראות עשרות אלפי אנשים נשים וטף אשר מטפסים את המעלה הקשה בחום הכבד כמים חיים על נפש עייפה מתענגים על בקבוק המים הקרים שחולק להם על ידי מתנדבי זק"א".


סה"כ טפלו מתנדבי זק"א השנה ב-294 מקרים של איתור נעדרים, בהם גם מקרים חריגים של תינוקות שנאבדו, צוות מסור של מתנדבות שמרו על לילדים עם מממתקים וצעצועים.

 

 

 

 


יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "חסדי השם השנה הייתה ירידה משמעותית בכמות המקרים של ילדים שאבדו, נתנו דגש על הצד של המניעה בחלוקת תגי הזיהוי ובכך הצלחנו למנוע מקרים מסוג זה, כהפקת לקחים שעשינו מהשנה שעברה התארגנו מראש עם כמויות גדולות יותר של בקבוקי מים קרים לחלוקה בחניונים ובעיקר בנקודת התורפה במעלה ההר הקשה בעליה לציון הרשב"י".