פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ילד בן תשע נפטר בליל שבת בבית החולים לאחר איבוד הכרה פתאומי בביתו
מאת // אתר זק"א 07.05.2017
עם צאת השבת פעל ארגון זק"א להשגת וויתור נתיחה ואישור קבורה.
בסוף השבוע האחרון הילד פנחס יוסף קמינר בן 9 תושב אשדוד לא חש בטוב ופונה לרופא המשפחתי, אולם זה החליט לשחררו לביתו ולא ראה משהו שמסכן חיים.

בליל שבת איבד הילד את הכרתו במהלך סעודת השבת, הוא פונה לבית החולים קפלן ברחובות ושם לדאבונם של ההורים הרופאים קבעו את מותו של הילד. 

עם קבלת הדיווח במשטרה על מקרה המוות נפתחה חקירה אולם לאחר זמן קצר הוחלט שלא לבקש נתיחה שלאחר המוות וזאת לאחר אישור קבורה שניתן על ידי בית החולים עם חוות דעת על סיבת המוות.

ההלוויה נקבעה לשעה 23:00 ואמבולנס עם גופת המנוח יצא מבית החולים לבית הורי הילד משם אמורה הייתה לצאת ההלוויה. להפתעת המשפחה ומכריה, במהלך הנסיעה עכבה ניידת משטרה את האמבולנס ודרשה כי יחזור לבית החולים על מנת לערוך בדיקת CT.

מאות המכרים ובני המשפחה שהגיעו להשתתף בהלוויה - נאלצו להמשיך ולהמתי. במקביל מפקדי זק"א לכיש ולשכת שר הבריאות ליצמן פעלו נמרצות על מנת לזרז את ההליך שבסופו של דבר הילד יובא במהירות לקבורה.

לתחנת המשטרה באשדוד הגיעו חלק גדול מהמלווים יחד עם רבני העיר על מנת לפעול לשחרור גופת הילד ז"ל ורק כשעה וחצי לאחר חצות התקבל האישור המיוחל.

מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית של זק"א סיפר: "לאחר שנקבעה שעת לוויה והאמבולנס כבר יצא עם גופת המנוח - החליט קצין משטרה שקביעת סיבת המוות של הרופאים אינה מספיקה לו ודרש לבצע גם בדיקת CT. מדובר בצעד שרירותי ולא מקובל". 

"לאחר שלוש שעות של פעילות ארגון זק"א עם מעורבותו האישית של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, המשטרה הבינה שטעתה וחזרה בה מהבקשה לבצע בדיקות נוספות - והסתמכה על חוות הדעת של בית החולים כפי שהתקבלה מיד עם הפטירה". אומר גוטווין.