פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ההכנות בארגון זק"א לקראת הילולת הרשב"י במירון בעיצומן
ההכנות להילולת הרשב"י במירון בעיצומן, וגם בארגון זק"א שוקדים בימים האחרונים על ההכנות האחרונות להפעלת מוקד זק"א במירון.
מאת // אתר זק"א 08.05.2017
כבכל שנה יפעיל ארגון זק"א מוקד ייחודי 1220 לאיתור נעדרים וילדים אובדים, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, וזאת על מנת לסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו. 

בעקבות לקחי העבר, בזק"א הרחיבו את מבנה המוקד ובנו על גג המוקד מרפסת עם עמדת תצפית המשקיפה על פני ההר, הן לכיוון החניונים והן לכיוון ציון הרשב"י. נקודת תצפית זו תאוייש על ידי מתנדבי הארגון ושוטרי משטרת ישראל במהלך ההילולא, על מנת לסייע ככל הניתן לציבור העולים. מעבר לכך, הגבהת מבנה המוקד יסייע לילדים אובדים או להוריהם לאתר ביתר קלות את המוקד. 


כמידי שנה, עקב הצפיפות והדוחק בהילולת הרשב"י במירון, מאות ילדים אובדים להוריהם וקשה לאתר את הילדים בתוך הרעש והמהומה. במסגרת ההילולא יפעל המוקד לאיתור נעדרים וילדים אובדים. בצד של המניעה ימשיך גם השנה ארגון זק"א ברעיון היצירתי שהתחיל לפני כמה שנים, במסגרתו יחולקו במוקדי מכירת כרטיסי הנסיעה למירון, כמו גם במוקד זק"א בציר העלייה המרכזי לציונו של הרשב"י, עשרות אלפי 'תגי זיהוי' אשר יוצמדו לידי הילדים העולים מירונה, כשעל התג מופיעים פרטי הילד וכתובת מגוריו עם מספר טלפון של מלוויו הנמצאים במירון. כדי להקל על איתור מהיר של ההורים.

ארגון זק"א הדפיס כ-40 אלף צמידים לילדים אשר יחולקו במוקדי המכירה וכן בנקודת זק"א. "השנה קיבלנו מספר פניות מתלמודי תורה ובתי ספר שביקשו לצייד את התלמידים מבעוד מעוד בצמידים", חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א, אמר "עד כה חילקנו במוסדות החינוך השונים ברחבי הארץ, החלוקה המוקדמת חוסכת לנו לחץ של קהל במוקד החלוקה במירון".


מוקד זק"א 1220 במירון יפתח מבצעית ויאוייש במלואו החל מיום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות, עד לסיום ההילולא ביום ראשון בחצות הלילה. מי שיפקד וינהל את החפ"ק הוא רב משטרת ישראל במחוז  צפון-חוף, רפ"ק אנשיל פרידמן, המשמש גם מפקד זק"א צפון.

על מנת לייעל את תפקוד המוקד אל מול כוחות הביטחון, יהיה אמצעי קשר ישיר עם משטרת ישראל למקרה הצורך, כך גם עם מוקדי הרפואה השונים אשר פועלים בהר מירון במסגרת ההילולא.