פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
יחידת הצוללים של זק"א בחיפושים בכנרת
מאת // אתר זק"א 12.04.2017
הבוקר בסמוך לשעה 11:00 נכנסו מספר נופשים בחוף למימי הכנרת על גבי מזרני ים ונסחפו עקב רוחות חזקות.
מדובר בשלושה אירועים נפרדים;
צעיר וצעירה נסחפו עם מזרן ים והתהפכו, הבחורה חולצה על ידי אזרחים עם אופנוע ים - הגבר בן 21 מרכז הארץ, נעדר.
בנוסף, שני נערים נכנסו על גבי מזרן ים, נסחפו וככל הנראה המזרן התפוצץ. צעיר בן 17 ממרכז הארץ חולץ על ידי אותו אופנוע ים שחילץ את הצעירה. נער נוסף בן 17 ממרכז הארץ, נעדר. בנוסף, מספר נערים נכנסו אף הם עם מזרן ים ונסחפו, שני צעירים חילצו את עצמם, בשלב זה גבר בן 19 מצפון הארץ, נעדר.
מדובר בשלושה צעירים מאירועים שונים המוגדרים בשלב זה כנעדרים. 
מאז שעות הבוקר שוטרי שיטור ימי חילצו מהמים למעלה מ-80 בני אדם אשר נכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב רוחות מזרחיות עזות.
בשעות אחר הצהרים הקפצו למקום יחידת הצוללים של זק"א לסייע בחיפושים אחר הנעדרים יחד עם שוטרי שיטור ימי בשיתוף פרשים ושוטרים.
חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדת של זק"א, אמר "מתנדבי יחידת הצוללים של זק"א הוזנקו לכנרת לקחת חלק פעיל בחיפושים אחרי הנעדר. במקביל למתנדבים שנכנסו לסרוק במים נפתח חפ"ק בחוף אשר קולט מתנדבים נוספים שמגיעים לחיפושים". והוסיף "יש לנו ניסיון רב בחיפושים בים ובפרט בכנרת הצוות שפועלים בשטח הם צוללים עם ידע מקצועי רב".
הרב אנשל פרידמן מפקד זק"א צפון, אמר "לצערי בכל חופשה ישנם מקרים קשים של נעדרים בכנרת. צוות זק"א צפון פועלים בכל הדרכים בכדי לסייע באיתור הנעדרים. מחר עם אור ראשון נפעיל גם רחפנים מיוחדים שיסרקו מהאוויר".