פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א פעלו בפיגוע בהר הבית
הבוקר שוב הוקפצו מתנדבי זק"א בעקבות פיגוע ירי בסמוך להר הבית בו נרצחו שני שוטרים וחוסלו שלושה מחבלים. המתנדבים פעלו הבוקר בפיגוע במתחם הר הבית וזאת על פי הנחיות הלכתיות שקבלו מועד רבני זק"א.
מאת // אתר זק"א 14.07.2017

הבוקר (שישי) בסביבות השעה 7:00 נשמעו יריות בשטח הר הבית במתחם הסמוך לשער האריות. שלושה מחבלים שהיו בשטח ההר ביצעו ירי לעבר אנשי כוחות הביטחון המוצבים במקום כחלק ממערך האבטחה ולאחר מרדף נוטרלו המחבלים. אחד המחבלים נמלט לכיוון רחבת המסגד, כשהוא מניץסה להימלט לתוך המסגד ומשהמשיך להוות איום על הכוחות נורה אף הוא ונוטרל. במהלך בדיקה שביצע חבלן משטרה על גופת המחבל השלישי שנוטרל, הוא ניסה להתרומם ולתקוף שוב אך נורה וחוסל במיידי. במקום נתפסו שני נשקים מסוג קרל גוסטב, אקדח וסכינים.

 

שני אנשי הביטחון שנורו פונו במצב אנוש לבית החולים הדסה הר הצופים שם לא נותר אלא לקבוע את מותם. מתנדבי זק"א הוקפצו מיידת לזירת האירוע והחלו בעבודת הקודש של 'חסד של אמת'.

 

 

במקביל, פנו המתנדבים בשאלה הלכתית לועד הרבנים של ארגון זק"א בעניין כניסה להר הבית מפאת קדושת המקום והויכוח ההלכתי בענין. ועד רבני זק"א הדריך את המתנדבים כיצד יש להתנהג בפינוי הגופות משטח הר הבית. נשיא ועד רבני זק"א הגאון הרב טביגדור נבנצל פסק כי רק שני מתנדבי זק"א יכנסו להר, וזאת לאחר שיטבלו קודם במקוה והכניסה להר תהיה ללא נעלים.

 

צוות של שני מתנדבים ממרחב בנימין טבלו, חלצו את נעליהם ובסיוע של שוטרים הוצאו שלושת גופות המחבלים אל שער המוגרבים, שם המתין להם מפקד זק"א ירושלים בנצי אוירינג יחד עם שאר המתנדבים, אלה המשיכו בטיפול ובפינוי הגופות.

 

שימי גרוסמן מתנדב זק"א ירושלים, אמר: "מדובר בזירה קשה מאוד. הגעתי עם אופנוע זק"א לזירה, הפצועים היו במצב אנוש. ביחד עם הצוותים הרפואיים של מד"א התחלנו לבצע פעולות החייאה, תוך כדי הפעולות הם פונו לבית החולים. צוות שני של זק"א פועל בתוך מתחם הר הבית שם נמצאים גופות המחבלים.

 

 
צילום: משטרת ישראל