פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
בתום פעילות שנמשכה למעלה מ-50 שעות ברציפות, בארגון זק"א מסכמים את מבצע מירון תשע"ז 2017 בהצלחה רבה
מאת // אתר זק"א 16.05.2017

לקראת ל"ג בעומר, השקיע ארגון זק"א בשיפוץ והרחבת המבנה המשמש כמטה זק"א במירון לטובת הרחבת הפעילות עבור העולים לציונו של הרשב"י. עשרות רבות של מתנדבים מכל רחבי הארץ פעלו במשמרות מסביב לשעון בפעילות במבצע מירון תשע"ז. באיתור ילדים אובדים ונעדרים אשר לא ענדו תג זיהוי. בחלוקת מעל מאה אלף בקבוקי מים ובהפעלת מתקני מים קרים ייחודיים בעלי 12 ברזיות שפוזרו ברחבי המתחם.

 

במוסדות החינוך ובמוקדי מכירת הכרטיסים חולקו מבעוד מועד עשרות אלפי תגי זיהוי מיוחדים לילדים, רעיון יצירתי של זק"א זה כמה שנים שבמסגרתו מוצמדים תגי זיהוי לעשרות אלפי הילדים העולים לרשב"י, כשעל התג מופיעים פרטי הילדים ומס' הטלפון של אחד ההורים. וזאת כדי להקל על איתור מהיר של ההורים. מרהיב היה לראות את ילדי החלאקה על כתפי אבותיהם כשעל ידיהם צמודים "תגי הזיהוי" של זק"א.

 

 

 

 

 

במהלך השבת וימי ההילולא פעל מוקד זק"א בשיתוף פעולה עם ארגון 'חסדי שבתאי' בראשותו של המתנדב המסור יוסי זליקוביץ, במתן מענה של הספקת תרופות לנזקקים או לאלו ששכחו את התרופות בבית.

 

במהלך ימי ההילולא, ביקרו במטה זק"א במירון אורחים רבים ובעלי תפקידים שונים שעקבו מקרוב אחר הפעילות האינטנסיבית ורבת ההיקף של מתנדבי זק"א במירון. ביניהם האדמו"ר מנדבורנא ביתר. שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי. ס. שר האוצר הרב יצחק כהן. הרב הראשי למשטרת ישראל הרב רחמים ברכיהו וקציני משטרה בכירים. במהלכם אף כובדו על ידי רב משטרת ישראל ומפקד זק"א מחוז צפון הרב אנשל פרידמן בהתקנת מזוזות במבנה החדש והמשודרג.

 

חיים וינגרטן, ראש אג"מ בזק"א אמר: "כמה מרנין היה לראות עשרות אלפי אנשים נשים וטף אשר מטפסים את המעלה הקשה בחום הכבד. וכמים חיים על נפש עייפה מתענגים על בקבוק המים הקרים שחולק להם על ידי מתנדבי זק"א".

 

 

 

שר החבורה מר ישראל כץ שנחשף לראשונה לפעילות חלוקת 'תגי הזיהוי' של זק"א, ענד בעצמו תג זיהוי לאחד הילדים. "פעם ראשונה שאני שומע ורואה את  הרעיון הנפלא של תגי הזיהוי, זה רעיון אדיר ומבורך" אמר כץ.

 

סה"כ טפלו מתנדבי זק"א השנה ב-416 מקרים של איתור נעדרים, בהם גם מקרים חריגים של תינוקות שנאבדו, צוות מסור של מתנדבים שימש כבייביסיטר לילדים עם מממתקים וצעצועים.

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "חסדי השם השנה הייתה ירידה בכמות המקרים של ילדים שאבדו, נתנו דגש על הצד של המניעה בחלוקת תגי הזיהוי ובכך הצלחנו למנוע מקרים מסוג זה, כהפקת לקחים שעשינו מהשנה שעברה התארגנו מראש עם כמויות גדולות יותר של בקבוקי מים קרים לחלוקה בחניונים ובעיקר בנקודת התורפה במעלה ההר הקשה בעליה לציון הרשב"י".