פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א בגואטמלה

במסגרת האסטרטגיה של זק"א להקים ולהכשיר יחידות מתנדבים ברחבי העולם שידעו לעבוד ולדבר עם גורמי החירום וההצלה בזמן אמת, החל זק"א בשבוע של הכשרות בגואטמלה שבאמריקה הלטינית.

מאת // אתר זק"א 18.02.2018

זק"א כארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, שאף קיבל לפני שנתיים הכרה כגוף מייעץ ומשקיף רשמי. צבר ניסיון רב בעשרים שנה האחרונות בעשרות אירועי אסון ברחבי העולם. הלקח החשוב ביותר הוא שבימים הראשונים מקרות האסון, אין כמו האזרחים היכולים לאתר ולחלץ נעדרים או להגיש עזרה ראשונה ולהציל חיים פי כמה מגורמי החירום וההצלה הרשמיים. כך היה ברעידת האדמה בהאיטי, בנפאל ועוד. וזאת בתנאי שהאזרחים יעברו הכשרה איך בכלים ובאמצעים הפשוטים הנמצאים בבית, כגון: פטיש, לום, חבל, מים, גפרור ועוד ניתן להציל חיים.

 

מפגש עם רמטכ"ל גואטמלה

 

מפגש עם רמטכ"ל גואטמלה

 

 

 

מפגש עם כבאים

 

מפגש עם קצינים

 


עד כה כבר הקים זק"א כחמישים יחידות ברחבי העולם שעברו הכשרה של 'חילוץ קל'. תוכנית קורס שקיבל הכרה של 'האינסרג' - הגוף הביצועי של האו"ם.


במיזם משותף של הקהילה היהודית בגואטמלה, הקהילה האנווגליסטית, שגרירות ישראל, ובניצוחו של רבה הנמרץ של גואטמלה הרב יוסף גרמון חובר זק"א לגורמי החירום וההצלה של גואטמלה. והשבוע החלה משלחת של זק"א בראשותו של יו"ר הארגון יהודה משי זהב, ומפקד היחידה הבינלאומית של זק"א מתי גולדשטיין בהכשרה של מתנדבים במסגרות שונות בקורס חילוץ קל של זק"א.


גורמי החירום וההצלה בגואטמלה קבלו בהתלהבות רבה את המשלחת של זק"א.

 

 

 

 

 

 


חברי המשלחת בראשותו של יו"ר זק"א יהודה משי זהב הוזמנו לפגישה עם רמטכ"ל צבא גואטמלה מר אריק סלוונדו סמורה, שהינו ידיד ואוהב ישראל גדול.


הרמטכ"ל בירך את חברי המשלחת ואמר שגואטמלה מעריכה מאד את היוזמה המבורכת של זק"א. שהוא רואה בשיתוף הפעולה עם זק"א כתוכנית לטווח ארוך רבת שנים. שהצבא יתמוך ויעזור במיזם חשוב זה. ושהתפיסה המקצועית של זק"א להקמת יחידות מתנדבים שידעו לעבוד ולדבר עם הצבא באירועי חירום, היא נכונה ביותר.


יו"ר זק"א יהודה משי זהב הודה לרמטכ"ל ואף העניד לו מדליית זק"א. משי זהב אמר שהתרומה של זק"א לגואטמלה היא כהכרת תודה על העמידה לאורך שנים של גואטמלה לימין מדינת ישראל, החל כמדינה מספר שתים שהכירה במדינת ישראל בשנת 1948. וכעת מדינה מספר שתים שהחליטה להעביר את השגרירות לירושלים בעקבות ההחלטה של הנשיא טראמפ.


חברי המשלחת אף הוזמנו לפגישה עם ראש העיר של גואטמלה סיטי מר אלבורו הרסו יחד עם ראשי אגפי החירום בעיר. בפגישה סוכם על הכנת צוות עבודה משותף להכנת תוכנית עבודה מפורטת של הכשרות בעיר. ראש העיר העניק ליו"ר זק"א את מדליית העיר כהוקרה והבטיח דלת פתוחה לזק"א.

 

מפגש עם ראש עיריית גואטמלה

 

שגריר ישראל בגואטמלה מתי כהן

 


בהמשך הוזמנו חברי המשלחת לפגישות עם ראשי המרכז לשלטון מקומי שבקשו שבכנס הבא שיתקיים בחודש אוגוסט של כל ראשי הערים והרשויות 340 במספר, זק"א יהיה חלק מהכנס.


כמו כן הוזמנו חברי המשלחת להרצות בפני קציני צבא גואטמלה, בפני מפקדי כיבוי אש, בפני קהילות אנווגלסטיות. כמו גם אין ספור של פגישות עם אח"מים, יו"ר הפרלמנט, וראשי ומנהיגי קהילות.


הרב יוסף גרמון רבה של גואטמלה, מי שיזם ודאג לביקור משלחת זק"א, התיאומים והקשר עם כל הגורמים: "אין לשער את גודל קידוש השם וקידוש שם ישראל שעושה משלחת זק"א בביקור ובהכשרות בגואטמלה. צריך לראות איך התקשורת המקומית מהללת ומשבחת את הפעילות של זק"א דבר שרק יוסיף ויחזק את הקשר החם בין גואטמלה למדינת ישראל".