פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
יחידה נוספת לזק"א בגואטמלה
קבוצה של 45 מתנדבים מקומיים בגואטמלה סיימו השבוע קורס הכשרה של זק"א - אייריס במוכנות לחירום. וזאת במסגרת שיתוף הפעולה בין זק"א לארגון  iris מארה"ב.
מאת // אתר זק"א 18.02.2019

במסגרת היותו ארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, מכשיר זק"א יחידות מתנדבים ברחבי העולם ב'קורס חילוץ קל'. קורס שקיבל הכרה של האו"ם ובו לומדים חמשה נושאים: מעבר מנטלי משגרה לחירום. איתור וחילוץ. עזרה ראשונה והצלת חיים. טיפול בחללים. מודיעין אוכלוסיה.

 

עד כה הכשיר והקים זק"א עשרות יחידות חילוץ ברחבי העולם, והם הראשונים המוזנקים לכל אסון בגיזרתם.

 

 

 

בגואטמלה קיימת זה כשנה יחידת מתנדבים של זק"א. שאת שמם ותהילתם הם קיבלו עבור פעלם הרב באסון הוולקני של התפרצות הר הגעש. ועכשיו מצטרפים אליהם המתנדבים החדשים אחרי שסיימו את הכשרתם.

 

הרב יוסף גרמון, מפקד זק"א גואטמלה: "הקורסים והפעילות של זק"א בגואטמלה, הם ביטוי ליחסי הידידות העמוקים בין העם הגואטמלי לישראל, וכהמשך להעברת השגרירות לירושלים. אין לשער את גודל קידוש השם שזק"א עושה בגואטמלה".

 

 

 

 

יהודה משי זהב: "מרנין היה לקחת חלק ולהשתתף השבוע בתרגיל סיום קורס קבוצה 2 של זק"א - אייריס בגואטמלה. קשה לתאר את ההערכה, ההוקרה והערצה שיש לגואטמליים לישראל, על כל העזרה והסיוע שאנו מעניקים להם. אכן הפנים היפות של מדינת ישראל".