פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
לאחר יממה אותר הישראלי ללא רוח חיים לאחר שהחליק בטרק בגיאורגיה
יממה לאחר שהחליק למים ונעדר, אותר הישראלי יונתן אדלר (18) בטרק בגיאורגיה. בפעילות אינטנסיבית משותפת של זק"א הצליחו למנוע את נתיחת גופתו.
מאת // אתר זק"א 21.07.2017

אתמול (חמישי) בשעה 16:00 אחר הצהרים (שעון מקומי), טייל יחד עם חבריו במקום שנמצא במרחק של 3.5 שעות נסיעה מבירת גיאורגיה, טביליסי. במסלולם, חצו נהר על גבי צינור גז, ויונתן, תושב שכונת קטמון בירושלים, החליק ומעד אל תוך הנהר. חבריו פנו לתחנת משטרה באיזור אשר פתחו בחיפושים עד רדת החשיכה. במקביל חבריו הודיעו לארגון זק"א ולבני המשפחה בישראל, על מנת לפעול במהירות האפשרית לאתר את יונתן. בארגון זק"א פנו מיד למשרד החוץ, לשליח חב"ד המקומי הרב מאיר קוזלובסקי.

 

בפעילות משותפת של זק"א, משרד החוץ והרב קוזלובסקי, הצליחו לשכנע צוות חילוץ מקומי לצאת לחפש למרות השעה המאוחרת, זאת מאחר וככל שנוקפות השעות, הסיכויים לאתרו באיזור הולכים ופוחתים. "שכנענו אותם לערוך חיפוש מוגבל ל-5 קילומטרים בלבד, ולשמחתנו יונתן אותר בסוף המסלול של צוות החיפוש" מספר מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א.

 

מקום העלמותו של יונתן

 

עם איתורו של יונתן ז"ל באזור הררי, כ-150 קילומטרים מצפון לבירה טביליסי - כשהוא ללא רוח חיים, הרשויות בגיאורגיה ביקשו לערוך נתיחה שלאחר המוות. בשעות הלילה המאוחרות, נרתם זאב אלקין, השר לענייני ירושלים, ופנה למקורביו בשלטון הגיאורגי עימם יש לו קשרי ידידות, ויחד עם קונסול ישראל בגיאוריגה, משרד החוץ וזק"א, הצליחו למנוע את ביזיון המת בנתיחה שלאחר המוות. כאשר במקביל, אנשי השגרירות הרגיעו את אחיו של המנוח.

 

מאז שעות הבוקר המוקדמות (שישי) ארגון זק"א מסייע לבני המשפחה בהתארגנות לטוס מישראל לגיאורגיה בעזרת משרדו של אפרים קמיסר, שם ישהו כל המשפחה יחד במלון הסמוך לבית חב"ד בטביליסי, ובבוקר יום ראשון ישובו לישראל יחד עם בנם יונתן ז"ל והוא יובא לקבורה בירושלים.

 

"שוב זק"א הוכיחו את היכולות שלהם בעולם, תוך הבנה שקשרים הנרקמים במדינות שונות במהלך כל השנה, עוזרים בשעת אסון" אומר מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א. "זה הזמן להודות למשרד החוץ, שגרירות גיאוריה והשר זאב אלקין, שעסקו כל הלילה לטובת המנוח ובני משפחתו".