פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
טבח ביישוב חלמיש: 3 בני משפחה נרצחו בפיגוע בליל שבת כשנדקרו בביתם

מחבל צמא דם נכנס בליל שבת לבית משפחת סלומון ביישוב חלמיש בבנימין, ובאכזריות נוראית דקר ארבעה בני משפחה עד שנורה על ידי חייל מיחידה מובחרת, ששמעו את זעקות בני המשפחה.

מאת // אתר זק"א 22.07.2017

המחבל בן ה-19 תושב כפר כובר הסמוך, חדר ליישוב ומתקדם כ-100 מטרים עד לבית המשפחה, שם נערך 'שלום זכר' לנכד שנולד. הוא נכנס לבית עם סכין שלופה והחל לדקור את הסב יוסי צבי סלומון (70), בתו חיה אסתר סלומון (46) והבן אלעד מנחם סלומון (36) מאלעד. אחת מבנות המשפחה נדקרה ונפצעה בינוני. 

 

באותה העת שהו חמישה ילדים בבית ואחת המבוגרות אספה אותם מיד ונעלה את עצמה איתם באחד החדרים. מתנדבי זק"א הוזעקו למקום מיד עם צאת השבת, שם התגלה לעיניהם מחזה מזעזע - כאשר לצד כתמי גם גדולים, מסביב הייתה אווירה של שבת ושמחה משפחתית.

 

 

"לעינינו התגלתה זירה מזעזעת ביותר. בית של שבת, שולחן ערוך. האוכל על פלטת השבת, כמו גם ה'ארבעס' לכבוד ה'שלום זכר' של הולדת הנכד. ומסביב כל כך הרבה דם של הנרצחים הקדושים" אמר יהודה משי זהב יו"ר ארגון זק"א שהגיע למקום מיד עם צאת השבת יחד עם צוות בנימין של זק"א.

 

שעות ארוכות פעלו צוותי זק"א בזירה הקשה, כאשר כתמי דם נראו בכל מקום בבית, וזאת על מנת להביא לקבורה כל טיפת דם לקבורה כפי שמחייבת ההלכה. "במשך שעות עבדנו בעבודת קודש של כבוד במת באיסוף הממצאים ושלוליות הדם הרב שנשפך כמים" הוסיף משי זהב.

 

 

 

הבוקר (א') מתנדבי זק"א הקימו אוהל אבלים בצמוד לבית משפחת סלומון באלעד, בה ישבו שבעה על שלושת בני המשפחה הי"ד שנרצחו בליל שבת בחלמיש, זאת לצד אספקת הציוד הנדרש לקים ימי השבעה, כסאות לאבלים, ספר תורה וארון קודש, ספרי תפילה וכן מאווררים ועוד.

 

היום אחר הצהריים תיערך הלוויות נרצחי הפיגוע בחלמיש בבית העלמין במודיעין.