פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
תאונה קטלנית בשומרון: אורי ורועי בני 8 ו-12 נהרגו

אמש לקראת חצות הלילה אירעה תאונת דרכים חזיתית קשה בכביש 557 בסמוך לשבי שומרון. בני משפחת ליפניק שהיו בדרך הביתה נפגעו מרכב פלסטיני שהתנגש בהם חזיתית. אורי בת ה-12 נהרגה במקום, רואי בן ה-8 פונה לבית החולים שם נקבע מותו.

מאת // אתר זק"א 24.01.2018

האם שירלי מלכה בת עליזה כבת 35 ובנה אחיה בנימין בן ה-13 נפצעו באורח קשה. הבעל אוהד בן מלכה נפצע באורח קל עד בינוני ובנם הפעוט אלקנה יוסף כבן ארבעה חודשים נפצע קל. בן המשפחה משבי שומרון, היחיד שלא היה בתאונה, הוא בן 4 שהיה אצל הסבתא.

 

צוותי הרפואה וזק"א הוזעקו לתאונה, בה חלק מהנפגעים נלכדו ברכבים וחולצו על ידי צוותי הכיבוי. מתנדבי זק"א שומרון הוקפצו לזירת התאונה וטיפלו בכבוד המת, אספו את הדם הרב שהיה בזירה על מנת להביא הכל לקבורה על פי ההלכה. אורי בת ה-12 פונתה באמצעות אמבולנס זק"א.

 

מהרכב הפלסטיני בו היו חמישה נוסעים, אחד מהם נהרג, כבן 35 נפצע קשה ופונה במסוק צה"ל לבית החולים. שלושה פלסטינים נוספים נפצעו באורח בינוני ופונו באמצעות אמבולנסים של הסהר האדום.

 

 

 

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה בשלב זה עולה כי, רכב ישראלי שנסע מכיוון כללי כפר יונה לכיוון שבי שומרון, התנגש עם חזית הרכב בצד ימין של רכב פלסטיני שהגיע מולו מכיוון שבי שומרון.

 

הרכב הפלסטיני, איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של הרכב הישראלי.

 

גיל ביסמוט מפקד זק"א מחוז ש"י, אמר "כאשר הגעתי לזירת התאונה ראיתי שני כלי רכב מרוסקים לגמרי לאחר התנגשו בתאונה חזיתית. מעוצמת ההתנגשות נלכדו נוסעי שני הרכבים. באחד הרכבים היו בני משפחה אחת. לצערי אושר מותם של ילדה כבת 13 וילד כבן 6 אשר ספגו פגיעה רב מערכתית, צוות של זק"א ש"י טיפלו בגופות ובאיסוף הממצאים. סמוך לרכב השני טיפלנו בשני הרוגים פלסטינים שפונו ע"י הסהר האדום".

 

חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדת של זק"א שהגיע לסייע בזירה, אמר "מדובר בתאונה עם מראות קשים מאוד בפרט כאשר יש מעורבות של ילדים קטנים. מעל 10 מתנדבי זק"א מטפלים בזירה בקור מקפיא ובחרדת קודש באסוף את הממצאים ולהביאם לקבורה".