פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
חוד החנית של זק"א באימון בנתניה

יחידת הצוללים של זקא - חוד החנית, ערכה בסוף השבוע אימון בחוף סירונית בנתניה; הצוללים ערכו אימונים באיתור נעדר במים ובעמידה באתגרים בשטח.

מאת // אתר זק"א 28.04.2017

צוות "חוד החנית" – סיירת של יחידת הצוללים של זק"א, המתנדבים בכל ימות השנה, ערכו ביום שישי בשעות הבוקר אימון בחוף סירונית בנתניה. באימון השתתפו 15 צוללים.

 

מדי שנה מוקפצים מתנדבי היחידה לחוף סירונית ולחופים הסמוכים לו במטרה לאתר נעדרים במים. בעקבות תרחישי האמת שאירעו בעבר, בחרו הצוללים לערוך את האימון בחוף סירונית, על מנת להכיר את האתגרים החבויים בו והקשיים בהם יתקלו הצוללים במהלך החיפושים.

 

 

 

 

בין היתר מתאמנים הצוללים בשימוש ב"זק"א סקוטר" מנוע תת ימי שפותח ע"י זק"א המאפשר שינוע צוות של שישה צוללים לחיפוש מתחת למים.

 

יחידת הצוללים של זק"א עלתה לאחרונה לכותרות לאחר שהתגייסה במהלך חג הפסח לחיפושים בכנרת אחר שלושת הצעירים, לירון כראדי ז"ל, נחמן איטח ז"ל ואיתמר אוחנה ז"ל. עם היוודע דבר היעלמותם של שלושת הצעירים, הגיעה יחידת הצוללים, למקום, בהתראה קצרה, והצטרפה לצוותי החיפוש הרבים של כוחות ההצלה. יחידת הצוללים של זק"א, בנוסף למתנדבים רבים אחרים, עשתה ימים כלילות בחיפושים. הצוללים לא עזבו את השטח, אלא רק לאחר שגופות הנעדרים נמצאו. ביום שישי, כאמור, התאמנה היחידה בין השאר בחיפוש אחר נעדרים.