פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א זירת הפיגוע הקשה בפיטסבורג

מאז הפיגוע הקשה בעיצומו של שבת קודש, נמצא בזירה צוות של מתנדבי זק"א בפיקודו של הרב אליסר אדמון. בתיאום עם מפקדי ה-FBI בזירה, הם קיימו סיור ראשוני בזירה, ספירה וזיהוי ראשוני של הגופות.

מאת // אתר זק"א 28.10.2018

מפקד זק"א בפיטסבורג, הרב אליסר אדמון, שהגיע למקום הפיגוע הרצחני בעיר, סיפר על המראות הקשים בזירה: "עשיתי סיור בזירה עם מפקד ה-FBI המקומי. המראות היו מזעזעות, למרות שאני מתנדב בזק"א שנים רבות וטפלתי בזירות קשות של פיגועים בישראל. זה הזכיר לי את הפיגוע הנורא במרכז הרב בשנת 2008. היורה רץ אחרי המתפללים לכל פינה ופינה. לירות ביהודים מאמינים באמצע תפילה? זה נורא. טרגדיה גדולה".

 

 

הרב אדמון הוסיף שמדובר באירוע טרור ראשון נגד יהודים באזור, דבר שגרם לתושבים היהודים תחושות קשות מאוד "אנחנו בהלם. אירוע טרור ראשון מסוגו באזור שלנו. המצב ישתנה עכשיו, אבל לא נישבר, אנחנו העם היהודי למודי סבל, אבל אנחנו ננצח ונמשיך לחיות בע"ה. הייתה שבת מאוד מאוד קשה, אנשים לא ידעו מה לעשות. הילדים שלי בטראומה מהאירוע".

 

 

מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א*, אמר "מרגע קבלת הדיווח על הפיגוע הקשה אנחנו בקשר רצוף עם מתנדבי זק"א באזור ואנשי הקהילה היהודית. בשלב ראשוני צוות מצומצם עשה סריקה בזירת האירוע. כעת הזירה נסגרה עד לסוף הפעילות של ה-FBI. בהמשך ייכנס הצוות לאיסוף הממצאים ופעילות של 'חסד של אמת' ודאגה להבאתם לקבורה".