פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א הוכר ע"י האו"ם כארגון בינלאומי

ביזמת האגף לארגונים בינלאומיים במשרד החוץ, ובלווי צמוד של משרד החוץ לאורך התהליך כולו, קיבל אתמול אחה"צ 13.12.05 ארגון זק"א הכרה ומעמד בינלאומי מיוחד ע"י האגף לקשרי חוץ של האו"ם.

מאת // זק"א 14.12.2005

המעמד באו"ם מקנה לזק"א הכרה כארגון העוסק בנושאים אותם מקדם האו"ם וכאלה הפועלים ברוח מגילת האו"ם.

 

יש לציין כי עד כה ארגונים ישראלים בודדים קבלו הכרה זו שמשמעותה בין היתר: יוקרה מעצם ההכרה ע"י האו"ם כארגון בינלאומי, יכולת להשתתף בדיונים בינ"ל או"מיים ואחרים מבלי שייצגו בהכרח עמדתה הרשמית של ממשלת ישראל, קבלת מידע באופן שוטף על כנסים וועידות בינ"ל, שתאפשר להם להיות בקשר עם ארגונים וגופים רלוונטיים ברחבי העולם, ושימוש בלוגו של האו"ם.

 

במסגרת הפעילות שמקיים משרד החוץ לחשוף את החברה האזרחית הישראלית לזו העולמית, פנה אגף ארב"ל לארגון זק"א והמריצו להגיש מועמדות. זאת, כחלק מהמאמץ לקדם את תדמית ישראל כמדינה דמוקרטית בעלת סדר יום אזרחי מפותח ותוסס.

 

 

ארגון זק"א פועל רבות ברחבי העולם בשגרה כבחרום ע"י מתנדבים וציוד להתערבות מהירה שפרס במדינות שונות, לארגון זק"א גם נציגים, במדינות שונות הדואגים לשיתוף פעולה בינלאומי. מערכת הקשרים הענפה עם משטרות ורשויות בכל רחבי הגלובוס מסייעת בפתרון מהיר ויעיל של בעיות שונות חובקות עולם. זק"א הושיט סיוע לרשויות הביטחון ברחבי העולם בין השאר: באסון המעבורת קולומביה, פיגועי התופת במומבסה ובאלי, תורכיה, טאבה ובאסונות הצונאמי והוריקן קתרינה ועוד.

 

יו"ר הארגון יהודה משי זהב: "זהו כבוד גדול למדינת ישראל בכלל ולארגון ומתנדביו בפרט שהאו"ם מכיר ומוקיר את עבודת הקודש הייחודית, שאנו עושים ללא הבדלי דת גזע ומין".

 

עם קבלת ההכרה הבינלאומית ירחיב ארגון זק"א את פעילותו ברחבי העולם בהצעת עזרה, ייעוץ ושתוף פעולה.

 

ארגון זק"א מודה למשרד החוץ, על היוזמה, המאמץ והעבודה בקבלת ההכרה הבינלאומית.