פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ארגון זק"א בפעילות מסביב לשעון במסגרת "מבצע ל"ג בעומר במירון" תשפ״א

במסגרת פעילות זק"א בהילולת הרשב"י במירון אנו מפעילים מוקד ייחודי לאיתור נעדרים וילדים אובדים. המוקד פועל בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, עד חצות טיפלנו ב134 אירועים ב"ה ללא אירועים חריגים

מאת // אתר זק"א 29.04.2021

המוקד פועל במירון מיום שלישי בבוקר ועד מוצאי שבת, בפיקודו של מפקד זק"א צפון ורב משטרת ישראל מחוז צפון וחוף, הרב אנשל פרידמן ומסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו. המוקד ממוקם במרכז מעלה ההר במתחם זק״א. ובמקרים מיוחדים מוזנקים 'רכבי זק"א' לאיתור ההורים ע"י הכרזה במערכת הכריזה המיוחדת של הטרקטורונים.

 

 

 

כפעילות מונעת אנו ממשיכים גם השנה ברעיון היצירתי שהתחיל לפני כמה שנים, במסגרתו אנו מחלקים עשרות אלפי 'תגי זיהוי' אשר מוצמדים לידי הילדים העולים מירונה, כאשר על התג מופיעים פרטי הילד וכתובת מגוריו עם מספר טלפון של מלוויו הנמצאים במירון. כדי להקל על איתור מהיר של ההורים. רעיון יצירתי שהוכח כמוצלח ביותר באיתור ילדים אובדים ובהקניית שקט להורים.

 

בנוסף לפעילות המוקד לאיתור ילדים אובדים, מתנדבי הארגון מחלקים כ-30,000 בקבוקי מים קרים, ובצמוד למוקד הקמנו מתחם להטענת מכשירים ניידים ומתחם השבת אבידה.

 

 

 

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א: "כמידי שנה ארגון זק"א גם השנה הפעלנו את המוקד החירום במירון בתיאום כלל כוחות הפועלים בהר בימי ל"ג בעומר, עשרות רבות של מתנדבים עומדים מסביב לשעון במשמרות לאורך כל ימי ההילולא במגוון של שירותים לטובת מאות האלפים העולים מירונה.״