פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הושק אמבולנס זק"א חדש לטובת תושבי מרחב נגב

בטקס מרשים ומרגש שהתקיים באולם מועצת העיר באר שבע, הושק השבוע אמבולנס זק"א חדש לטובת תושבי העיר באר שבע ומרחב נגב תרומת חברות עסקיות וגופים ציבוריים ממרחב הנגב.

מאת // אתר זק"א 11.01.2016

בטקס השתתפו: ראש העיר באר שבע  מר רוביק דנילוביץ', ראש המועצה האזורית תמר מר דב ליטבינוף, ראש מועצת עומר מר פיני בדש, רב העיר וראש אב"ד הרב יהודה דרעי, מפקד מרחב נגב תנ"צ אמנון אלקלעי, סגן ראש העיר הרב עופר כרדי, רב משטרת ישראל מחוז דרום רפ"ק ראובן כמיל, יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, נציג פדרציית מונטריאול מר אריה לוי, מפקד זק"א מחוז דרום הרב אשר לוי, מפקד זק"א מרחב נגב יהודה לורבר, מפקד זק"א באר שבע הרב משה דיקשטיין, חברי מועצת העיר באר שבע, אח"מים, מפקדי ומתנדבי זק"א.

 

 

 

בבניית האמבולנס והאבזור הושקעו שנות ניסיון ופעילות שטח של זק"א אשר הכתיבו את הצרכים והציודים הכלולים בו.

 

בדברי ברכתו שיבח מאד ראש העיר את תרומתו הייחודית של ארגון זק"א לעם ישראל בכלל ואת יחידת זק"א באר שבע בפרט. "מאז כניסתי לתפקיד החלטתי לאמץ לליבי את יחידת זק"א בעיר באר שבע, כמו כל עם ישראל אני כל פעם מחדש מתפעם ומשתומם מתעצומות הנפש של מתנדבי זק"א הרצים למקומות שמטבע הדברים אנשים בורחים משם. הם הראשונים להגיע לכל זירת אירוע בשגרה ובחירום. מתעסקים בדברים קשים מנשוא במקצועיות רבה ובאצילות מיוחדת בהצלת חיים ובמתן כבוד למת. העם כולו מצדיע לכם".

 

רב העיר הרב יהודה דרעי אמר: "ישנם הרבה ארגוני חסד במדינת ישראל הפועלים ועושים מסביב לשעון למען הכלל והפרט, אבל ארגון זק"א בולט מעל כולם. זק"א הינו פסגת המושג של 'חסד', חסד של אמת. ולא לחינם זוכה הארגון לשבחים והוקרה חוצי גבולות בארץ ובעולם".

 

 

מפקד המרחב תנ"צ אמנון אלקלעי בירך על שיתוף הפעולה בין המשטרה ליחידת זק"א, הודה למתנדבים והמפקדים על פעלם ועבודת הקודש וציין את תרומת זק"א למשקל הסגולי של כוחות ההצלה והבטחון במרחב נגב.

 

בדברי ברכתו בטקס הודה יו"ר זק"א יהודה משי זהב לראש העיר על התמיכה המתמשכת ביחידת זק"א באר שבע על הדלת הפתוחה והאוזן הקשבת לכל בקשה ויוזמה. כ"כ גילה על היוזמה להקמת בית זק"א - מחוז דרום שיוקם בעיר באר שבע ועל מאמצי עיריית באר שבע לאיתור שטח הולם לכך. 'נדירים הם טכסי ההשקה בהם ציבור המשתתפים מייחלים שהמפעל יהיה מושבת ושלא תהיה לו עבודה. באירוע זה של השקת אמבולנס זק"א לא נבוא בטענות לאף אחד אם האמבולנס יהיה מושבת'.

 

מפקד זק"א באר שבע ריגש את קהל המשתתפים כאשר סיפר על היקף פעילות היחידה בעיר ועם הקשיים איתם מתמודדים המתנדבים. גם הודה לראש העיר ולהנהלת העיר על תחושת הבית אותה חשים המתנדבים בעירייה בעיקר באמצעות מר עמית ריינגולד המלווה את היחידה על כל צעד ושעל.

 

לקראת סיום הוענקו 'תעודות כבוד' לתורמים הנכבדים שהרימו את פרויקט אמבולנס באר שבע. במקביל העניק ראש העיר 'תעודות הוקרה' לארגון זק"א וליחידת זק"א באר שבע.

 

 

עם תום הטכס באולם המועצה ירד קהל המשתתפים לרחבת העירייה, שם התכבדו האח"מים בגזירת סרט ההשקה והענקת מפתח האמבולנס לנהג הקבוע המתנדב המסור שמעון זגורי המשמש גם כסגן מפקד זק"א באר שבע ואחראי הלוגיסטיקה של מרחב נגב.

 

כמו כן הוענק ערכת תאורה מקצועית ומבצעית לצוות הפזורה הבדואית לידי המפקד חליל, שישמש אותם באירועים באזורים לא מוארים.

 

הנחה את הערב כולו בטוב טעם ובדברי קישור מתאימים קמב"צ זק"א נגב גד קלרמן.