פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
שבת גיבוש ועידוד למתנדבי זק"א מחוז ש"י

אחרי חודשים אינטנסיביות של פיגועי דקירה ודריסה, ריצה מאירוע לאירוע, חיים של מתח תמידי בכוננות לאירוע הבלתי צפוי הבא, זכו סוף סוף מתנדבי זק"א מחוז ש"י לקצת נחת ורוגע.

28.12.2015

זמן רב לא ישכחו עשרות מתנדבי זק"א מחוז ש"י את השבת האחרונה פרשת 'ויגש', שבת עילאית של גיבוש, אחדות ורוממות רוח שהם העבירו במלון 'גני ירושלים' בירושלים.

 

עשרות מתנדבי זק"א שהתקבצו יחד ממרחבי יהודה ושומרון, חזרו הביתה בתחושה של מילוי אנרגיות חדשות להמשך עבודת הקודש במשך ששת ימי המעשה, בהתעסקות עם הדברים הקשים והנוראים מכל.

 

 

גם מתנדבי זק"א הנחשפים למראות ומחזות קשים מנשוא ועומדים בהם בגבורה עילאית ובתעצומות נפש מפליאים, זקוקים לחיזוק נפשי ועידוד מוראלי בבחינת 'איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק'. כך שאך מתבקש וחשוב מאד היה הצורך בשבת גיבוש ואיחוד לבבות של המתנדבים בבחינת 'הנה מה טוב ומה נעים שבת מתנדבים גם יחד'.

 

עשרות מתנדבי זק"א מחוז ש"י על משפחותיהם בראשות מפקדי המחוז גיל ביסמוט ושמוליק סגל, כמו גם יו"ר הארגון יהודה משי זהב, מנכ"ל הארגון דובי ויסנשטרן ואנשי המטה, התארחו בשבת פרשת ויגש, לשבת כינוס והתאחדות, שבת של התעלות, גיבוש ועידוד קבוצתי ומילוי האנרגיות להמשך פעילות "חסד של אמת", בתקווה שיהיו אלה אך ורק במצבי שגרה ולא במצבי חירום.

 

השבת הייתה עילאית, החל מתפילת קבלת שבת ותפילת ערבית בנוסח 'קרליבך' בניצוחו של המתנדב הוותיק, ראש צוות זק"א 'זכרון יעקב', הרב רפאל מנת יחד עם בניו ילדי הפלא הי"ו. בין קבלת שבת לתפילת ערבית נשא דברים בטוב טעם וחן המשפיע החסידי הרב נחמן גרוסמן שליט"א מפתח תקווה. סעודת השבת שהתקיימה באולם מיוחד, כאשר מצטרפים אליהם מתנדבים מירושלים, בשירה משותפת של זמירות שבת בניצוחם הצוות הרב רפאל מנת ובניו ושרוליק קלצקין. ראש ישיבת 'נחלים' הרב יוסף באגד שליט"א, ריתק את הקהל בהוכיחו שאין דבר שלא כתוב, שכל 'האקטואליה' וכל החידושים כבר כתובים בספר.

 

 

בליל שבת התכנסו המתנדבים באוהל הכינוס סמוך לאולם הסעודות, ל'עונג שבת' ו'התעלות חברים', בראשותו של המשפיע החסידי הרב נחמן גרוסמן שהשמיע דברי חיזוק ועידוד, כ"כ נשא דברים יו"ר הארגון יהודה משי זהב, שהודה למתנדבים ובני משפחותיהם על כל העשייה הגדולה והנפלאה, עשייה שמקדשת שם שמים בארץ ובעולם. עד השעות הקטנות של הלילה התרפקו וזמרו מאות מתנדבי זק"א שירי שבת וערגה, מסביב לשולחנות עמוסים ברוב מטעמים וברוח נדיבה, מעשי ידי המפקד הנערץ שמוליק סגל. מצד לצד נעו והתנועעו המתנדבים בהשתפכות הנפש ובדיבוק חברים אמיתי. התרוממות הרוח מה'עונג שבת' תלווה את המתנדבים עוד זמן רב.

 

בסעודת יום השבת, התארח חבר מועצת עירית ירושלים ומחזיק תיק חירום ובטחון מר אריה קינג הי"ו, שצעד את הדרך הארוכה מביתו שבמעלה הר הזיתים ועד לכניסה לעיר. קינג הפליא בדברי שבח והלל למתנדבים על פעלם, 'חוסנה של ירושלים בהתמודדות עם גל הטרור שפוקד אותה, היא בזכותכם מתנדבי זק"א בירושלים ובמחוז ש"י, ועל כך תודתי בשם כל תושבי העיר'.

 

אורח הכבוד הגיע במיוחד מארה"ב כדי להשתתף בשבת גיבוש זה, ה"ה איש החסד ורב הפעלים, חסיד חב"ד ברמ"ח אבריו ושס"ה גידיו, הר"ר מנדי חדיוב הי"ו. המלווה את ארגון זק"א בחום ובאהבה רבה, מסייע בכל תחום, המבצעי והכלכלי, כדי להקים תשתית נרחבת להמשיך עבודת הקודש בארץ ובעולם. הר"ר מנדי סיפר ותיאר איך בהשתאות רבה מסתכלים ברחבי העולם על הפעילות רבת ההיקף של 'מלאכי זק"א'.

 

 

כמו בסעודות הקודמות, גם ב'סעודה שלישית' התכנסו המתנדבים לרעוא דרעוין של שירת זמירות שבת.

 

במוצ"ש אחרי 'הבדלה', יצאו עשרות המתנדבים לשעה ארוכה של ריקודים ושירה בניצוחו של זמר הנשמה שרוליק קלצקין.

 

בתחושה ששבת הגיבוש הזה היתה מיוחדת במינה, שבת של התעלות ורוממות רוחנית, שבת של איחוד לבבות ודיבוק חברים, שבת של בבחינת קווי ד' יחליפו כוח, בגאווה של קדושה על היותם חברים ומתנדבים בארגון זק"א ובאנרגיות טובות מחודשות התפזרו המתנדבים איש איש לביתו תוך אמירת שבחים ותודות לצוות שעמל כה רבות להצלחת השבת. על הארגון הנפלא של השבת, תוך חשיבה והתייחסות עד הפרט הקטן ביותר, ה"ה ראש הצוות מוטי בוקצ'ין, ואיתו יחד: חיים וינגרטן, שימי משי זהב, ראובן ראובן, ינון צרפתי, יוסי פרנקל. כה לחי.

 

 

לתמונות נוספות לחץ כאן