פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
15 בני נוער מצטרפים ל'יחידת הכלבנים' של זק"א

קבוצה נוספת של  בני נוער סיימו השבוע בהצלחה קורס 'נוהגי כלבי חיפוש והצלה' במסגרת פרויקט "כ-לב טוב" של ארגון זק"א ויצטרפו בכך ל-80 בני נוער ב'יחידת הכלבנים' של הארגון לאיתור נעדרים

 

מאת // אתר זק"א 29.05.2012

הנערים השותפים לפרויקט אשר תכליתו העצמת האחריות האישית והמנהיגות החברתית, הציגו את היכולת המרשימה אותה רכשו בשלושת החודשים הראשונים.

 

במבחן שנערך השבוע לחניכים ב'יער המגינים', הציגו החניכים את יכולת השליטה שלהם במשמעת של הכלב ואת השימוש בו לצורך איתור נעדרים השוכבים במצב מצוקה, כל חניך בתורו נדרש לתת את פקודת ה-"חפש" לכלב עמו הוא מתאמן כמה חודשים, ועל הכלב היה לאתר בהצלחה את הנפגע המדומה שהוסתר בחורשה סבוכה.

 

בתום המבחן התקיים טכס בהשתתפות יו"ר זק"א יהודה משי זהב, מפקד 'היחידות המיוחדות' של זק"א חיים אוטמזגין, מר צבי נדולני הממונה והיועץ למערך כלבי האבטחה של משרד הבטחון.צילום: דוברות זק"א


מרכז הפרויקט מר דודיק מזור מפקד 'יחידת הכלבנים' של זק"א. בו קיבלו החניכים את 'תעודת הסיום' ואת חולצת היחידה.

 

מטרת הפרויקט החינוכי לשפר לחניכים את הישגיהם הלימודיים והעצמתם להיות מובילים חברתיים חיוביים.

  

יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב בירך את הנערים עם הצטרפותם למשפחת זק"א, "מהר מאד תהפכו מחניכים למתנדבים פעילים באירועי שטח בהם תצטרכו להביא לידי ביטוי את כל מה שלמדתם על מנת להציל חיים".

 


צילום: דוברות זק"א


חיים אוטמזגין, מפקד 'היחידות המיוחדות' של זק"א: מדהים לראות את רגע המהפך בחייו של ילד שעד לרגע ההסמכה מדובר בקבוצת ילדים  מהרגע בו קיבלו את התעודה ואת חולצת היחידה הופכים הילדים לנוהגים של כלבי חיפוש והצלה והאחריות המוטלת על גבם רבה ועצומה והם ראויים שנסמוך עליהם לאחר כל האימונים וההכשרה שעברו.

 

דודיק מזור - מפקד 'יחידת הכלבנים של זק"א' : "לאחרים קשה אולי לדמיין כמה תועלת הנערים הללו מסוגלים להביא לעצמם,  ולעם ישראל בכלל. אני בטוח שכל אחד מהבוגרים יהפוך את עצמו למנהיג נוער חיובי וישמש דוגמא לנערים אחרים כיצד לעבור את המשברים אותם עוברים בני הנוער במהלך תקופת בית הספר".