זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

הנהלת רש"ת אירחה את בכירי זק"א כאות הוקרה והערכה לפועלם

הנהלת רשות שדות התעופה אירחה את בכירי ארגון זק"א בנמל התעופה בן גוריון. זאת כאות הערכה והוקרה על פועלם. באירוע שיתפו אנשי זק"א את בכירי רשות שדות התעופה בפעילות שביצעו בישובי העוטף, החל מהשבת השחורה, עבודה שעדיין לא הסתיימה. בין השאר חשפו אנשי זק"א בפני אנשי רש"ת את הטרגדיות שהתגלו בפניהם ואת הקשיים הנפשיים עימם הם נאלצים להתמודד בעקבות אותם המראות. עוד סיפרו כי בימים הראשונים עבודתם נעשתה תחת אש כאשר הם נאלצו לטפל בחייל שכמה דקות קודם עוד הגן עליהם.

לשאלה כיצד הם מתמודדים עם ההשלכות הנפשיות של פעילותם, אמרו כי החיבוק החם לו הם זוכים מכל העם בישראל, כמו החיבוק שהם קיבלו בסיור ברש"ת, מאפשר להם להמשיך ולתפקד, בלי להתפרק נפשית ופיזית.

במהלך הביקור סיירו אנשי זק"א ביחידות השונות של נתב"ג, בהליך מיון המזוודות ובמגדל הפיקוח ושמעו הסברים על הליכי העבודה בשדה.

אמנון כהן, מנכ"ל רשות שדות התעופה, הודה למתנדבים, שהטראומה מהמראות הקשים בישובי העוטף עדיין ניכרת עליהם, וציין כי עבודתם היא עבודת חסד של אמת וכי כולנו חייבים להיות מאוחדים וראויים לאור אותו מפיצים המתנדבים של זק"א. דובי ויסנשטרן, מנכ"ל זק"א, הודה למנכ"ל רש"ת, אמנון כהן על המחשבה והאירוח והתלוצץ על כך שהוא מצר על כך שהוא אינו יכול להתנדב בזק"א היות והוא כהן.

בסיכומו של דבר איחלו שני המנכ"לים שנדע ימים טובים יותר, שנתב"ג ישוב לפעילות מלאה ולעומתם שלארגון זק"א דווקא לא תהיה עבודה….

מצ"ב:
1. סרטון ממגדל הפיקוח
קרדיט דוברות רש"ת

2. אמנון כהן, מנכ"ל רש"ת (בחולצה לבנה במרכז התמונה), דובי ויסנשרן, מנכ"ל זק"א (ג'קט שחור במרכז התמונה) עם בכירי זק"א בביקור בנתב"ג.
קרדיט-סיוון פרג'

 

חדשות אחרונות

בעתירת המחלקה המשפטית של זק"א: בג"ץ ביטל את פסיקת בית משפט השלום באשקלון והורה על שחרור גופתה של הנרצחת לקבורה

18/06/2024

רוכב אופנוע נהרג בת.ד. בכביש 471 סמוך למחלף זרובבל בפתח תקוה

17/06/2024

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024