זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

הסברה מונעת

פעילות הסברה למניעת סיכונים, נהיגה בטוחה, פרסום כללי בטיחות למטיילים, הסכנות הכרוכות וכיצד להימנע מהם. מבצעי פרסום על הסכנות של נפצים בפורים, מדורות ל"ג בעומר ועוד.

בזק"א לא עוסקים רק בהצלת חיים ובשמירה על כבודם של המתים, אלא נוקטים שורה של פעילויות מנע שתפקידם למנוע אסונות.

בין הזמנים

טיולי הקיץ של בני הישיבות בתקופות 'בין הזמנים' גבו בשנים קודמות קורבנות רבות עקב חוסר ידע וחוסר מודעות לכללי בטיחות בסיסיים.

לקראת תקופת החופש הטיולים והחגים יוצא ארגון זק"א בשיתוף 'רשות הטבע והגנים' ו'יחידות החילוץ' במבצעים של הסברה מונעת והחדרת כללי הבטיחות למטיילים, הסכנות הכרוכות וכיצד להימנע מהם. הדרכות בישיבות, פרסום נרחב בתקשורת החרדית, מודעות רחוב, הקמת תחנות רענון ומוקדי מידע בצמתים באזורי הטיולים, הפעלת מוקד חירום מיוחד שמספרו 1220 ועוד.

זהירות בדרכים

מדינה הגורמת למאות הרוגים ולאלפי פצועים בשנה, ובזק"א הנאלצים כמעט מידי יום, לטפל בתוצאות החמורות של תאונות הדרכים, הגיעו למסקנה שתאונות דרכים הוא טרור קשה לא פחות מכל טרור אחר, וחייבים להירתם ולהפסיק את זה ככל שניתן.

באמונה שבעזרת פעילות מתאימה ועשייה רצופה תגבר המודעות לחשיבות העניין. נוקט ארגון זק"א בשורה של יוזמות בנושא בשיתוף פעולה עם "אגף התנועה במשטרת ישראל", "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים" ועמותת "אור ירוק" מתוך מסקנה, שאין ברירה והגיע הזמן להקדיש מאמץ לפעילות הסברה וחינוך בנושא.