זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

שמונה חודשים למלחמה, מתנדבי זק״א שבו לקיבוץ ניר עוז בכדי לטפל בכבוד המת

הבוקר, 241 ימים מאז פרוץ המלחמה שבו מתנדבי זק״א ללקט דם קדושים ולאסוף שרידים שנותרו בשני בתים בקיבוץ ניר עוז בכדי להביאם לקבורה.

חיים ויינגרטן סמנכ״ל מבצעים בזק״א: ״מלאכת הקודש של מתנדבי זק״א טרם הושלמה, עם פרוץ המלחמה פעלו מתנדבי זק״א בכלל ישובי העוטף כמו כן גם בקיבוץ ניר עוז שם סייעו בטיפול ואיסוף גופות חללים ונרצחים, הבוקר לאחר שהתקבל אישור מהמשפחות בתיאום מול יוסי לנדאו הגיעו צוות מתנדבי זק״א לכיש בכדי לטפל בכבוד המת באיסוף ממצאים שנשארו בבתים, יש עוד מספר בתים שעדיין יש צורך בטיפול בכבוד המת, בתיאום ובאישור מול המשפחות נחזור שוב בכבדי לטפל בכבוד המת ולהביא את הממצאים לקבורה.

יוסי לנדאו שטיפל הבוקר בקיבוץ מספר: ״כשהגענו היום לבתים ראינו מראות קשים, גם היום לאחר שמונה חודשים התמודדנו עם הקושי והכאב הגדול, ראינו שוב בעיניים את הדרך בה מחבלי החמאס טבחו באכזריות באזרחים התמימים אשר קמו בשבת בוקר שמחת תורה לקול האזעקות וקריאות המחבלים ונרצחו בדם קר ללא רחמים בעודם מנסים למצוא מחבוא בבתיהם. העדות, הזוועות והכאב יהיו לנגד עינינו לעולם, אנו עומדים לצד המשפחות גם היום לאחר שמונה חודשים ושולחים להם תנחומים מעומק הלב, זכינו היום לאסוף את שרידי הקדושים בכדי להביאם לקבר ישראל בתפילה ובתקווה לאפשר את המשך החיים והתקומה בקיבוץ.״

צילום דוברות זק״א

חדשות אחרונות

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024

גבר אותר ללא רוח חיים במצב ריקבון מתקדם בדירה באופקים

10/06/2024

רוכב אופניים כבן 20 נהרג בתאונה קטלנית בכביש 35 סמוך לצומת נהורא

06/06/2024