זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

"במעלות קדושים וטהורים״: 1,350 נרות נשמה הודלקו הערב בכותל המערבי

הערב (ה) התקיים ברחבת הכותל המערבי, מעמד מרגש בו הודלקו 1,350 נרות כמספר הנשמות הקדושות שנרצחו במלחמת ״חרבות ברזל״ (מספר הנרות הודלק לפי הידוע לארגון זק"א נכון להערב).

הלב השותת של עם שלם מבקש להנציח ולבטא את הכאב הנורא באסון הגדול שידענו מאז קום המדינה. לזכרם ולעילוי נשמתם של אחינו הקדושים שנטבחו באכזריות נוראה ללא רחם ונשמתם עלתה בסערה השמימה.

מול שריד בית מקדשנו, מקום ממנו לא זזה השכינה מעולם, ידלקו הנרות ויהפכו לאבוקת אש מאירה המעלה על נס את גבורתם של הקורבנות הקדושים השם יקום דמם.

המעמד התקיים בשיתוף הקרן למורשת הכותל המערבי, ארגון זק"א וארגון אחים לעורף וביוזמת אלי אשכנזי מנכ"ל פרסום 'בקטע אחר'.

המעמד החל באמירת פרקי תהילים לרפואת הפצועים ולשובם של השבויים והנעדרים ע"י רב הכותל והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א, המשיך בתפילה לשלום חיילי צבא ההגנה לישראל, כוחות הביטחון, משטרת ישראל וחיילי המילואים ע"י מנכ"ל הקרן מרדכי (סולי) אליאב, ובתפילת 'אל מלא רחמים' לעילוי נשמת הנרצחים ע"י החזן אלי כהן והסתיים באמירת קדיש ע"י ראש אגף מבצעים של זק"א חיים וינגרטן.

1,350 הנרות הודלקו ע"י מתנדבי זק"א, שחזרו הערב מהדרום וכן בהשתתפות המתפללים שנכחו באותה העת ברחבת הכותל המערבי.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א בעת המעמד: "ישנם רגעים שכל מילה מתגמדת. אין לב שלא בוכה. במקום הזה, שער השמים, אליו מתנקזות תפילות עמך ישראל, אנחנו זועקים אל ריבונו של עולם: "עד מתי אלוהים יחרף צר". אבינו שבשמים, ראה את האחדות הנפלאה, את הערבות ההדדית. לא תיפול רוחנו- "המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד, השיבנו ה' אליך ונשובה חדש ימינו כקדם.""

מפקד היחידות המיוחדת בזק"א, חיים אוטמזגין: "בעיצומו של החג הוקפצתי לחפ"ק המבצעים, השארתי את ילדי הקטנים בבית הכנסת. כאשר הגעתי לחפ"ק שם קיבלתי את הבשורה על גודל האסון. יצאתי עם הצוות ישירות לשטח המסיבה ובדרך ראינו גופות הנרצחים בצידי הכביש. מאז ועד רגע זה אנחנו עובדים מסביב לשעון במסירות רבה תחת אש ונפילת טילים. כאן בכותל המערבי אני מתחנן לפני בורא עולם שישמור עלינו ועל כל הלוחמים ואנשי כוחות הביטחון וההצלה ונחזור לביתנו לשלום בריאים ושלמים בגוף ובנפש. אנו במעמד מרגש זה ובמקום קדוש זה מתחייבים בפני המשפחות ופני עם ישראל להביא את כל הנרצחים הקדושים לקבר ישראל".

נר השם נשמת אדם. מרכינים ראש ומדליקים את הלהבה. עם ישראל חי!


קרדיט תמונות: הקרן למורשת הכותל המערבי

חדשות אחרונות

אחי גיבורי התהילה | הרב הצבאי הראשי העניק תעודת הוקרה למתנדבי זק"א

18/03/2024

גבר כבן 50 נרצח בפיגוע בצומת בית קמה

14/03/2024

שלושה נערים נהרגו בתאונה על ציר 60, בכניסה לגבעת אסף

13/03/2024