זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

הרב הראשי הגר"ד לאו ביקר בכפר עזה וחיזק את מתנדבי ארגון זק"א

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א הגיע אמש לסיור בכפר עזה שבדרום שם הוא שמע סקירה מקיפה ממתנדבי ארגון זק"א שעבדים בשטח ללא הפסקה וחיזק את ידיהם במלאכתם הקשה והמורכבת.

עם הגעתו של הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו לכפר עזה הרב התלוות למתנדבי זק"א אשר עובדים בשטח ללא הפסקה מיום שמחת תורה בכדי לפנות את מאות הנרצחים ולהביא לקבורה את שאר הממצאים שנשארו בזירות הטבח השונות בעוטף עזה.

מפקדי זק"א בשטח המלחמה בדרום חיים אוטמזגין, יוסי לנדאו ושמחה גריינמן סקרו בפני הרב הראשי את פעילות ארגון זק"א מאז הטבח הנורא. "מתחילת המלחמה הגיעו לכאן מתנדבים ולא עזבנו עד אשר הבאנו את טיפת הדם האחרונה של הנרצחים לקבורה".

יוסי לנדאו תיאר בפני הרב הראשי את הזוועות שהם חוו במהלך מלאכת הקודש ואמר כי, "גם אנו המתנדבים שחשבנו שראינו את הזירות הכי קשות ומורכבות, לא חשבנו שאי פעם ניחשף לדברים שכאלה. אני מודה לרב על התמיכה והחיזוק שהוא מעניק למאות המתנדבים אשר עזבו את עיסוקם ומשפחתם והגיעו לעסוק במלאכת הקודש תחת אש תופת ותוך חירוף נפש של ממש".

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו נשא במקום דברי חיזוק קצרים והודה נרגשות למתנדבי זק"א על מלאכת הקודש הקשה. "עשיתם מלאכה קשה ומורכבת שלא ניתן להעלותה על הדעת. אני מחזק אתכם ומבקש לברך אתכם שתזכו מהיום ואילך לדעת רק בשורות טובות ומשמחות"

 

חדשות אחרונות

בעתירת המחלקה המשפטית של זק"א: בג"ץ ביטל את פסיקת בית משפט השלום באשקלון והורה על שחרור גופתה של הנרצחת לקבורה

18/06/2024

רוכב אופנוע נהרג בת.ד. בכביש 471 סמוך למחלף זרובבל בפתח תקוה

17/06/2024

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024