זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

ראשי זק"א זכו להתברך ולהתחזק במעונם של מרנן ורבנן גדולי ומאורי התורה והחסידות

משלחת של בכירי וראשי ארגון החסד זק"א אשר עושים לילות כימים למען כבוד הנרצחים נכנסו למעונם של מרנן ורבנן בכדי להתחזק ולהתברך • גדו"י חתמו על מכתב חיזוק מיוחד למתנדבים שהמראות הקשים לא ישפיעו עליהם לרעה חלילה

בכירי וראשי ארגון החסד זק"א הפועלים במשך שבועות ארוכים בזירות הטבח הקשות בדרום, נכנסו במהלך השבוע האחרון למעונם של מרנן ורבנן, גדולי ומאורי התורה והחסידות אשר חיזקו את ידיהם בשעה קשה זו ואף חתמו בכתב יד קודשם על מכתב חיזוק נדיר ומיוחד למאות מתנדבי זק"א אשר חירפו את נפשם למען כבוד הנרצחים באשר הם, למרות המראות הקשים והמורכבים.

ראשי זק"א נכנסו במהלך השבוע האחרון למעונם של גדולי ומאורי התורה והחסידות אשר בצעד יוצא דופן פינו מזמנם בכדי לקבל בחמימות רבה את ראשי ארגון החסד זק"א. גדו"י שמעו במשך דקות ארוכות סקירה מקיפה מפי מנכ"ל הארגון ר' דובי ויסנשטרן אודות הפעילות הקדושה של מתנדבי הארגון אשר תחת אש תופת ותוך חירוף נפש ממשי יצאו לזירות הטבח בדרום בכדי לפנות את הנרצחים ולהביאן לקבורה בכבוד הראוי. האדמורי"ם והרבנים חיזקו את ידיהם ובירכו אותם שלא ידעו עוד שום מקרים נוראיים שכאלה ואך טוב וחסד יהיו מנת חלקם מעתה ועד עולם.

במסגרת הביקור במעונו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, יצא האדמו"ר מגדרו ובמשך למעלה משעה הרעיף עליהם דברי חיזוק נוכח המצב הקשה ונוכח מלאכתם הקשה והקדושה, באומרו כי, "יש לכם את הכח כיום לברך את מי שאתם רוצים. אתם זכיתם להיות בעקידת יצחק של הדור הנוכחי. אתם עושים מעשים גדולים וככל שזה יותר קשה כך השכר שלכם גדול בהרבה".

כמו כן, באורח חריג ולראשונה בהיסטוריה נכנסו חברי המשלחת למעונו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א בשכונת מאה שערים בירושלים אשר במשך דקות ארוכות חיזק את ידי מתנדבי וראשי זק"א ואמר כי, "בזכות המעשים הקדושים אשר אתם עושים, אתם מקרבים יהודים רבים לבורא יתברך ואתם שלוחי מצווה שעוסקים במלאכת הקודש".

במסגרת הביקורים חתמו מרנן ורבנן על מכתב חיזוק יוצא דופן למתנדבים שם נכתב כי, "הנה ימים קשים עוברים על אחב"י כאן בארה"ק, כאשר למעלה מאלף אנשים, נשים וטף, נרצחו בידי מרצחים ערלים ושפלים ימ"ש ביום שמחת תורה, הי"ד, ומאז ועד עתה רבים יושבים תחת פחד ובהלה ומצפים לישועת השם".

"מיד כשנודעו הזוועות הנוראות יצאתם מתנדבי "ארגון החסד זק"א – איתור חילוץ והצלה" בהמוניכם כדי לכבד את מה שנותר לכבד, ולהביא את הקדושים הנרצחים לקבורה בכבוד הראוי. יודעים אנו כי המראות הקשים שראיתם, כמו גם הדברים הנוראים שחוויתם, הם קשים עד למאוד להשיג בשכל האנושי, ובוודאי עשיתם מעשה חסד חשוב מאוד שאין כדוגמתו, למרות הקושי והכאב העצום שהיה כרוך בכך".

"גם בימים אלה אתם ממשיכים במלאכה החשובה והקדושה במקומות הטבח ביישובים שבדרום, ובכך אתם עושים את מעשה החסד הגדול ביותר שקיים, כמו שכתב רש"י הקדוש (בראשית מז, כט) על דברי יעקב אבינו ליוסף הצדיק "ועשית עמדי חסד ואמת – חסד שעושין עם המתים הוא חסד של אמת שאינו מצפה לתשלום גמול". אין ערוך לזכות הגדולה שנתגלגלה לידכם, לקדש שם שמים ברבים ולעשות חסד עם המתים, ולפעול ע"פ דרכי התורה וההלכה אשר על כך רק הקב"ה הגומל חסדים טובים יכול להשיב לכם כגמולכם הטוב".

עוד נכתב במכתב החיזוק עליו חתמו גדו"י, "בשם כל ישראל הננו בזה לומר לכם: חזקו ואמצו. ואנו תפילה וברכה שתשובו במהרה לבתיכם לחיים ולשלום ללא צער וללא קושי, והמראות הקשים שעיניכם ראו לא ישפיעו עליכם לרעה חלילה וחס הן בגשמיות והן ברוחניות, ואתם שלום, וביתכם שלום, וצאצאיכם שלום, וכל אשר לכם שלום מעתה ועד עולם. ויהי רצון שמעתה ועד עולם אך ששון ושמחה תשיגו ונסו יגון ואנחה, אתם יחד עם כל אחב"י, ונזכה כולנו יחד לחזות מהרה בשוב ה' ציון בחסד וברחמים אמן".

על המכתב ההיסטורי חתמו מרנן ורבנן גדולי ומאורי התורה והחסידות, האדמו"ר מבעלזא, האדמו"ר מויז'ניץ, האדמו"ר מצאנז, הגאון רבי יצחק יוסף, הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, האדמו"ר מביאלא, האדמו"ר מבאיאן, האדמו"ר מויז'ניץ, הגאון רבי משה צדקה, הגאון רבי ראובן אלבז, הגאון רבי דוד יוסף, האדמו"ר ממודז'יץ, האדמו"ר מסאדיגורא, הגאון רבי יעקב הלל, הגאון רבי ברוך ויסבקר, האדמו"א מנדבורנה, האדמו"ר ממחנובקא בעלזא, הגאון רבי מסעוד בן שמעון, הגאון רבי יהודה כהן והגאון רבי בנימין פינקל. (לפי סדר חתימתן).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חדשות אחרונות

אחי גיבורי התהילה | הרב הצבאי הראשי העניק תעודת הוקרה למתנדבי זק"א

18/03/2024

גבר כבן 50 נרצח בפיגוע בצומת בית קמה

14/03/2024

שלושה נערים נהרגו בתאונה על ציר 60, בכניסה לגבעת אסף

13/03/2024