זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

ראש הממשלה נתניהו למתנדבי ארגון זק״א: ״אתם נותנים עדות ישירה לזוועות האיומות ביותר שבוצעו נגד העם היהודי מאז השואה. אני מלא התפעלות והערכה״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ה׳), עם נשיא זק״א אייל משיח, מנכ״ל זק״א דובי ויסנשטרן ועם מפקדים ומתנדבים מן הארגון. ראש הממשלה שמע מאנשי זק״א, המגיעים מכל חלקי החברה הישראלית; יהודים, ערבים, דתיים וחילונים, עדויות מטלטלות ממלאכת איתור וזיהוי גופות הנרצחים ביישובי העוטף, שבוצעה גם תחת אש. אנשי זק״א תיארו לראש הממשלה את המעשים המזוויעים שביצע חמאס ב-7 באוקטובר: קשירת בני משפחה ושריפתם, רצח ילדים קטנים, וידויי הריגה, אונס ברוטלי של נשים ועוד. כמו כן, ראש הממשלה שמע ממתנדבי זק״א על פעילות ההסברה שלהם בארץ ובעולם, ועל תחושת השליחות העמוקה שאוחזת בהם בזמן ביצוע תפקידם הקדוש.

ראש הממשלה נתניהו למתנדבי זק״א: ״אתם נותנים עדות ישירה לזוועות האיומות ביותר שבוצעו נגד העם היהודי מאז השואה. ההבדל היחיד בין מה שקרה בשואה לבין מה שקרה בעוטף עזה זו היכולת – אם הם היו יכולים הם היו שוחטים את כולם.

ביקרתי בגדס"ר הבדואי, ששם נלחמו ערבים, יהודים, מוסלמים ונוצרים, שכם אל שכם. מספר לי הקצין הבדואי ואומר לי, כמוכם הוא בא לשם: "הדבר הראשון שראיתי בדרך לכביש זאת גופה של אישה עם ראש כרות, והבנו מול מי אנחנו עומדים". אתם ראיתם את כל מרחב הזוועות האלה. אני רוצה קודם כל להודות על תעצומות הנפש, שרואים את הדברים האלה וממשיכים הלאה. אני מקווה שאתם גם דואגים לעצמכם, זה גם חשוב. כמובן גם שאתם עושים את העבודה הקדושה הזאת וגם שאתם מדברים ביניכם וגם כלפי העולם – אתם חייבים לדבר. אלו סיפורים מטלטלים ואנחנו במאבק גדול.

המאבק הזה לא עומד להסתיים כרגע, הוא יסתיים כשהוא יסתיים. אנחנו נחסל אותם, אין לנו אפשרות אחרת. אחרת לא נוכל להיות כאן במרחב הזה. אבל אנחנו צריכים לקנות זמן; זמן אנחנו קונים על ידי פנייה גם למנהיגים וגם לדעת הקהל. יש לכם חלק חשוב בהשפעה על דעת הקהל שמשפיעה גם על מנהיגים. אנחנו בתוך מלחמה, היא תימשך. המלחמה לא רק לטפל ב-1,400 איש ואולי יותר שאיבדנו – איש, ואישה, וילדים ותינוקות ודברים שאי אפשר לתאר בכלל. אלא גם לתת לנו את המרחב.

אני רוצה להגיד לכם שהעם כולו ואזרחי ישראל כולם מעריכים את מה שאתם עושים. תמיד מעריכים, אבל היום במכפלות גדולות כי אנחנו במכפלות של זוועה, ואתם צריכים לשאוב כוח מההערכה הזאת. זה באמת ביטוי של אחדות ישראל. אני רוצה להגיד לכם שאני מלא התפעלות והערכה. אני מודה לכם בשם כל אזרחי ישראל״.

מנכ״ל זק"א דובי ויסנשטרן: ״אני רוצה להודות לראש הממשלה בשם מתנדבי זק״א על ההערכה וההוקרה הרבה, מדובר במשימה שאף אחד לא התכונן אליה. אמרנו נעשה ונשמע. אנחנו עדיין פועלים בשטח – גם היום ניקו מיגוניות בעוטף. המתנדבים הם גיבורים וקדושים שעושים את מלאכת הקודש הכמעט בלתי אפשרית, זו המדינה היחידה בעולם ואלה האנשים היחידים שעוסקים בנושא הכל כך חשוב – כבוד המת״.

– וידאו : רועי אברהם / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ
– סטילס: קובי גדעון / לע״מ

 

חדשות אחרונות

בעתירת המחלקה המשפטית של זק"א: בג"ץ ביטל את פסיקת בית משפט השלום באשקלון והורה על שחרור גופתה של הנרצחת לקבורה

18/06/2024

רוכב אופנוע נהרג בת.ד. בכביש 471 סמוך למחלף זרובבל בפתח תקוה

17/06/2024

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024