זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

מקרה חמור של הלנת המת, הגופה לא שוחררה למרות שלא הייתה שום מניעה משפטית

ביום רביעי נמצאה גופת אדם בן 63 ערירי בביתו באשדוד במצב של ריקבון, השוטרים שנכנסו מצאו את המנוח בחדר המקלחת. המשטרה הזדרזה לבקש נתיחה מחשש כי המנוח נפטר מנסיבות מחשידות

ביום רביעי בשעה 9:50 בבוקר, נמצאה גופת אדם בן 63 ערירי בביתו באשדוד במצב של ריקבון. הדלת היתה פתוחה, מפתח הדירה נמצא מחוץ לדלת בחלק החיצוני. השוטרים שנכנסו מצאו את המנוח בחדר המקלחת. המשטרה הזדרזה לבקש נתיחה מחשש כי המנוח נפטר מנסיבות מחשידות. החשש נובע מכך שמפתח הדירה נמצא מחוץ לדלת, לאחר שהדירה היתה פתוחה. עו"ד משה אלמליח מ'המחלקה המשפטית של ארגון זק"א' שייצג את אחיו של המנוח הגיש לבית המשפט התנגדות לנתיחה.

 

בדיון שהתקיים בפני השופט עידו רוזין בבית משפט השלום בבאר שבע, אמר נציג המשטרה "כי לא ניתן לראות אם יש סימני אלימות על הגופה, מאחר והגופה במצב ריקבון. לשאלה האם בזירת הבית נמצא ממצא שמוביל לכיוון עבירה שבוצעה, אני אומר שהמצאות המפתח מחוץ לדלת של הבית, כאשר הדלת לא נעולה – מעלה את החשש שבוצעה עבירה. לשאלה אם תחקרנו שכנים ואף אחד לא שמע רעש חריג, ואין עדות של שכן שמעלה חשש, אני אומר שנכון".

 

מנגד טען עו"ד אלמליח שמקרה זה אינו עומד בפסיקה המתירה נתיחה, ומבקש לכבד את המנוח ואת אחיו ולהביא את המנוח לקבורה מיידית. "אנו מבקשים להביא את המנוח לקבורה שלימה, ולא להביאו לקבורה חתכים-חתכים".

 

בהחלטתו הורה השופט על בדיקה חיצונית בלבד, הכוללת גם צילומי רנטגן. ובאם לא יימצאו ממצאים מחשידים, הרי שבכך תסתיים הבדיקה ויובא המנוח לקבורה.

ואמנם, בבדיקה חיצונית שבוצעה בגופה, לא נמצא כל חשד למעשה פלילי, ובכל זאת עיכב פרופ' היס את שחרור הגופה, כי לדעתו הגופה עוד לא זוהתה. וזאת למרות שהשופט הדגיש בהחלטה, כי: "המכון הלאומי לרפואה משפטית מתבקש לסיים את הבדיקה במהירות האפשרית, על מנת לאפשר הבאתו של המנוח לקבורה, מוקדם ככל שניתן".

רק אחרי לחצים ופניות של 'המחלקה המשפטית של ארגון זק"א' והעומד בראשה מכל'ה גוטויין, אל פוליטיקאים ופרקליטות המדינה, שוחררה הגופה למחרת, לקבורה אחרי שנלקח ממנה דגימות לבדיקת

חדשות אחרונות

בעתירת המחלקה המשפטית של זק"א: בג"ץ ביטל את פסיקת בית משפט השלום באשקלון והורה על שחרור גופתה של הנרצחת לקבורה

18/06/2024

רוכב אופנוע נהרג בת.ד. בכביש 471 סמוך למחלף זרובבל בפתח תקוה

17/06/2024

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024