זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

בהתערבות זק"א הוטסה הגופה מתורכיה לישראל

הרב דהן מתל ציון נפטר ביום ראשון לאחר שניתוח השתלת ריאות כשל וחלה הידרדרות במצבו בעקבות זה בבית החולים בהודו.

אחר הביורוקרטיה וקבלת האישורים להטסת גופתו לישראל, התעוררה בעיה בהבאת גופתו ארצה, עקב ביטול הטיסות הזרות לישראל,  ובעקבות כך שונה יעד הטיסה לתורכיה מבלי יכולת להעביר את הגופה לישראל. בנוסף, חברת 'אל על' אינה מקיימת טיסות לתורכיה, מאז הידרדרות היחסים עם מדינת ישראל.

וגרוע מכך, מכיוון ששטר המטען של הארון היה על שם חברת התעופה התורכית 'תורכיש איירלנס', שום חברת תעופה אחרת אינה יכולה להמשיך בהטסת הארון. מה עוד שהחברה התורכית סירבה להעביר את הארון לגורם אחר שיטפל בעניין.

באין ברירה פנתה משפחת הנפטר בבקשת עזרה מארגון זק"א, עקב היות זק"א ארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם. לארגון סיפרה המשפחה את הצער והסבל, מפני שאב המשפחה נפטר כבר ביום ראשון, וזה חמשה ימים שהגופה מתגלגלת בדרכים מהודו לישראל.

גורמים בזק"א יצרו קשר עם מספר גופים בתורכיה, בניהם הקהילה היהודית בתורכיה, משרד החוץ, קונסוליית ישראל בתורכיה, גופים בינלאומיים, כדי שינסו לעזור להם במאמצי התיווך מול החברה הטורקית. לאחר שמאמצים אלה עלו בתוהו, הצליחו בזק"א ליצור קשר עם מנהל הסניף של החברה הטורקית בהודו – שהסכים בסופו של דבר לשחרר את שטר המטען לגורם תעופה אחר.

אמש (ד'), בשעה שתיים אחר חצות יצא מטוס פרטי מישראל לתורכיה, והבוקר הוא נחת בישראל, יחד עם ארון הקבורה להבאתו לקבר ישראל.

מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית של זק"א, אמר: "לאחר פעילותו הנמרצת של יו"ר זק"א יהודה משי זהב, הצלחנו בחסדי ה' לקבל את האישורים הנדרשים, להעביר את הנפטר מתורכיה לישראל במטוס פרטי, מדובר במקרה מאוד מורכב ובמצב מדיני מאוד מורכב

נתקלנו בקשיים רבים במהלך הניסיון להבאת הגופה ובמהלך הפעולות נאלצנו אף לבטל את ההלוויה שנועדה להתקיים אמש בשעה שש בערב. בחסדי שמים, הצלחנו להביא את הגופה מתורכיה, בעוד שישנם אלפי ישראלים שתקועים עדיין במקום בגלל ביטולי הטיסות".

חדשות אחרונות

אחי גיבורי התהילה | הרב הצבאי הראשי העניק תעודת הוקרה למתנדבי זק"א

18/03/2024

גבר כבן 50 נרצח בפיגוע בצומת בית קמה

14/03/2024

שלושה נערים נהרגו בתאונה על ציר 60, בכניסה לגבעת אסף

13/03/2024