זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

סקוטר נוסף ליחידת הצוללים של זק"א

בטקס צנוע שנערך ביום חמישי (21.6) בפתח תקווה, במטה יחידת הצוללים ויחידת כלי השייט "ספיר" של ארגון זק"א, הושק 'סקוטר' חדיש ואיכותי המשדרג ומשכלל באופן משמעותי את יחידת הצוללים במקרה של חיפוש בעומק הים. בכך מצטרף המכשיר לסקוטר ראשון שתרם בזמנו ליחידה שגריר בריטניה בישראל. את הסקוטר תרמו משפחת סנדרס הי"ו מאנגליה.

מפקד יחידת הצוללים, חיים אוטמזגין: "הסקוטר הוא מנוע תת ימי, קטן יחסית, שאדם אחד יכול לסחוב אותו, באמצעות הסקוטר ניתן לצלול לאורך זמן כפול – צולל ללא הסקוטר יכול לשהות מתחת למים למשך 40 דקות, באמצעות הסקוטר ניתן לצלול עד שעה וחצי".

"הוא משפר את איכות הצלילה", קובע אוטמזגין, "כשהצוללן צריך להיות מרוכז בניווט וחיפוש, אז איכות החיפוש יורדת וכאשר המנוע דוחף אותך למטה אתה מרוכז בחיפוש".

עוד ציין אוטמזגין, כי "הסקוטר יכול לשנע שלושה צוללים בבת אחת וזה פיתרון מושלם לצוות שכולל מינימום שלושה אנשי צוות. למכשיר יש מנוע עם עוצמה חזקה שיכול לעבוד מתחת למים ולצלול עד עומק של 60 מטרים".

יחידת הצוללים של זק"א מונה למעלה ממאתיים צוללים, שחלקם עברו קורסי צלילה באזרחות וחלקם בוגרי היחידות המיוחדות של צה"ל כמו השייטת ו-669, המטפלים בממוצע של כעשרים וחמשה אירועים בשנה.

חדשות אחרונות

רוכב אופנוע צעיר נהרג הבוקר בתאונה קטלנית בכביש 1.

24/11/2023

ראש הממשלה נתניהו למתנדבי ארגון זק״א: ״אתם נותנים עדות ישירה לזוועות האיומות ביותר שבוצעו נגד העם היהודי מאז השואה. אני מלא התפעלות והערכה״.

23/11/2023

התמיכה הבינלאומית בארגון זק"א נמשכת

21/11/2023