זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

נמנעה נתיחת ההרוג בפיגוע הדריסה

אמש, רק בשעת לילה מאוחרת, שוחררה גופתו של ההרוג בפיגוע הדריסה בתל אביב, אביב מורג הי"ד. וזאת לאחר שהמשטרה והפרקליטות דרשו את נתיחת הגופה

בפעילות נמרצת של המחלקה המשפטית של זק"א ובהתערבות יו"ר הועדה לפניות הציבור בכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב, ויתרו המשטרה והפרקליטות על דרישתן והבוקר תיערך ההלוויה.

לאחר הפיגוע הקשה, בעוד שבני משפחת ההרוג שרויים באבלם הכבד, נאלצו להתמודד עם דרישת המשטרה והפרקליטות לנתח את הגופה. בשיחה שקיים ח"כ הרב מקלב עם נציגי המשטרה והפרקליטות. הם הבהירו כי בשונה מפיגוע טרור "רגיל", רח"ל. הרי שבפיגוע דריסה יתכן שהמוות נגרם כתוצאה מהתקף לב לאחר הדריסה, והם מבקשים לשלול חשש זה.

ח"כ הרב אורי מקלב, הסביר עד כמה חמור עפ"י היהדות ביצוע נתיחה שלאחר המוות, וכי בני המשפחה יסרבו בכל תוקף פעול נגד ציווי התוה"ק. מפקד מחוז תל אביב טען כי עיקר הדרישה מועלית ע"י הפרקליטות.

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בת"א הופיעו נציגי המחלקה המשפטית של זק"א היו"ר מכל'ה גוטויין ועו"ד חזי שיינלזון. השופט קיבל את עמדתם ודחה את בקשת המשטרה לנתיחה, אולם הפרקליטות דרשה להמתין עד היום בבוקר לשם הגשת ערעור לביהמ"ש העליון, בתום דין ודברים ממושך שקיים ח"כ הרב מקלב עם הנוגעים בדבר. הפרקליטות ויתרה על דרישתה ואמש שוחררה, כאמור, גופת הנפטר הי"ד. ההלווייה תיערך היום בשעות הבוקר.

חדשות אחרונות

בעתירת המחלקה המשפטית של זק"א: בג"ץ ביטל את פסיקת בית משפט השלום באשקלון והורה על שחרור גופתה של הנרצחת לקבורה

18/06/2024

רוכב אופנוע נהרג בת.ד. בכביש 471 סמוך למחלף זרובבל בפתח תקוה

17/06/2024

הצדעה בינלאומית: מתנדבת זק"א מסרה את עדותה – ואנשי הממשל לא עצרו את הדמעות

11/06/2024