זק"א - איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

זק"א איתור חילוץ והצלה (ע"ר) 580307379

ראש עיריית פונטארנה התערבה ונתיחת הגופה נמנעה

ישראלי שטייל בדרום צ'ילה מעד ונפל לתהום ונהרג. הרשויות המקומיות דרשו את נתיחת הגופה, המחלקה המשפטית של זק"א הגיעה אל ראש עיריית פונטארנה וזאת הורתה על ויתור נתיחה

דן גץ ז"ל בן 55 יצא לטייל עם אשתו ביערות הסבוכות בדרום צ'ילה, ביום שלישי בשבוע שעבר במהלך הטיול, ככל הנראה מאירוע לבבי, מעד דן ונפל לתהום ונהרג. רק כעבור 48 שעות הצליחו לחלץ את גופתו שהוטסה לעיר פונטארנה שבדרום צ'ילה. לפי החוק המקומי, כל גופה שהתגלתה במקום ציבורי חייבת בנתיחה שלאחר המוות.

אחי המנוח עו"ד מירושלים מיהר לפנות בבקשת סיוע למכל'ה גוטוויין רכז המחלקה המשפטית של ארגון זק"א. קונסול ישראל בצ'ילה פנה לרשויות אך ללא הצלחה, הוא אמר שההחלטה היא בידי התובע המחוזי מר איוואן וידל תמיר.

יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב מיהר לערב את שליח חב"ד בצ'ילה הרב מנשה פרמן ועוזרו הרב ישי ליברסון אשר גם הם הפעילו את קשריהם המקומיים במניעת הנתיחה שלאחר המוות. בסופו של דבר הצליח יהודה משי זהב להגיע אל ראש עיריית פונטארנה, אחרי שהוסבר לה צער המשפחה והפגיעה החמורה בכבוד המת על פי הדת והאמונה היהודית, התערבה ראש העיר ופנתה אל התובע המחוזי שימנע מנתיחה. הרופא המקומי ד"ר קרלוס קסטרו הונחה לעשות אך ורק בדיקה חיצונית והגופה שוחררה למסע הארוך לקבורה בישראל.

חדשות אחרונות

אחי גיבורי התהילה | הרב הצבאי הראשי העניק תעודת הוקרה למתנדבי זק"א

18/03/2024

גבר כבן 50 נרצח בפיגוע בצומת בית קמה

14/03/2024

שלושה נערים נהרגו בתאונה על ציר 60, בכניסה לגבעת אסף

13/03/2024